Bitcoin Ajandası

Binance Borsası O Ülkeden Çekilme Kararı Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Borsası O Ülkeden Çekilme Kararı Aldı!

Binance Borsası O Ülkeden Çekilme Kararı Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Binance borsası, ülkede gerçekleştirilen düzenleyici yenilikler nedeniyle Kanada’daki faaliyetlerini durdurduğunu ve ülkeden çekildiğini açıkladı.

Dünyanın en büyük ve en önemli kripto para borsalarından biri olan Binance, Twitter üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında şirket yetkilileri, Binance’ın Kanada piyasalarından çekildiğini duyurdu.

Binance Borsası Kanada Piyasalarından Çekildi

Binance Borsası Kanada Piyasalarından Çekildi
Binance Borsası Kanada Piyasalarından Çekildi

Binance, bir ticaret platformu açısından savunulması mümkün olmayacak hale getirilen düzenleyici kılavuza atıfta bulunarak Kanada’dan çekiliyor. Bununla beraber kripto para borsası Twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında Kuzey Amerika ülkesindeki faaliyetlerini durdurmaya karar verdiğini belirten borsa, Binance’in Kanada piyasalarından proaktif olarak çekilmek adına diğer öncü kripto şirketlerine katılacağını duyurdu. Küçük bir pazar olmasına karşın, şirket kurucusunun anavatanı olarak kendileri için manevi değere sahip olduğunu ifade edilen açıklamada, Kanada’da blok zinciri endüstrisinin geri kalanı için büyük umutlarının olduğunu da anımsattı.

Kanada için Hala Umut Var

Binance borsası ayrıca açıklamalarında, ülkedeki kripto kılavuzunun operasyonları neredeyse savunulamayacak kadar sınırlandığını ifade etti. Kanadalı kullanıcılarını koruyabilmek adına diğer makul yöntemlerin araştırmasının devam ettiği müddetçe bu kararı ertelediklerini, fakat hiçbirinin olmadığının ortaya çıktığını belirtti. Tüm bunların dışında şirket yetkilileri hala umut ettiklerini ve ilerleyen süreçlerde pazara yeniden giriş yapabileceklerine inandıklarını da açıklamalarına ekledi.

Şirketler Birer Birer Çekiliyor

Kripto para borsaları teker teker Kanada piyasalarından çekilme kararı almaya devam ediyor. Son aylarda ülkedeki faaliyetlerini durdurma kararı alan kripto para borsaları arasında Paxos, dYdX, OKX gibi şirketler yer alıyor. Borsaların ülkedeki faaliyetlerini sonlandırma nedeniyse Kanada’da artan düzenleyici baskılar olarak gösteriliyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir