Bitcoin Ajandası

Binance Borsasına SEC Davasından İyi Haber!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Borsasına SEC Davasından İyi Haber!

Binance Borsasına SEC Davasından İyi Haber!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Binance borsasının davasıyla ilgilenen yargıç, SEC tarafından gelen Binance US varlıklarını dondurma talebini geri çevirmedi fakat bir süreliğine askıya aldı. Yargıç, her iki tarafın Binance US’e ait 2.2 milyon dolarlık varlığı kontrol edebileceği konusunda anlaşmaya varılması halinde varlıklar için tedbire gerek olmadığını ifade etti.

Mahkemeden Binance Borsası Lehine Karar Çıktı

Mahkemeden Binance Borsası Lehine Karar Çıktı
Mahkemeden Binance Borsası Lehine Karar Çıktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dava açtığı kripto para borsası Binance için dün mahkemeden sevindirici bir haber geldi. Davayla ilgilenen yargıç Amy Berman Jackson, SEC’in Binance US varlıklarının dondurulması talebini beklemeye aldı. Ayrıca her iki tarafın da bir anlaşmaya varması halinde böyle bir tedbire gerek duyulmayacağını belirtti.

Washington’da gerçekleştirilen mahkemede yargıç Jackson, varlıkların tümüyle dondurulmasını sadece şirket açısından değil genel olarak dijital varlık açısından da ciddi sonuçlar doğuracağını belirtti.

Bu durumda SEC ve Binance borsasının konuyla alakalı detayları müzakere etmeleri ve sonucu perşembe gününe kadar mahkemeye bildirmeleri gerekecek. Diğer yandan yargıç, Binance US’in giderlerini liste haline getirip dosyaya eklemesi konusunda talimat verdi.

Mahkemenin verdiği bu karar sonrasında BNB Coin fiyatında yüzde 2 değer artışı yaşandı.

Neler Yaşanmıştı?

Geçen hafta SEC, Binance, Binance’ın bğlı olduğu şirketler ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında manipülasyon, yatırımcılara gerçeğe aykırı beyan, müşteri fonlarının kötüye kullanımı gibi konularda dava açmıştı. Dava sürecin SEC, Binance US’in müşteri varlıklarını güvence altına almak için dondurulması talebinde bulunmuştu. Borsanın avukatları ise bu durumun Binance US faaliyetlerinin sonlanmasına sebep olacağını dile getirmiş ve SEC’in bu talebinin acımasızca olduğunu belirtmişti.

Mahkeme her iki tarafın uzlaşmasını isterken, SEC’in uzlaşma şartlarında Binance US’deki müşteri varlıklarının ülkeye geri iade edilmesi, varlıkların CZ’nin erişemeyeceği cüzdanlarda ve müşterilerin itfa işlemi gerçekleştirebileceği kuruluşların kontrolünde olması yer aldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir