Bitcoin Ajandası

Binance Borsasından Lisans Hamlesi! O İki Lisans Resmen Borsa Devinin Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Borsasından Lisans Hamlesi! O İki Lisans Resmen Borsa Devinin Oldu!

Binance Borsasından Lisans Hamlesi! O İki Lisans Resmen Borsa Devinin Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Binance borsası 2021 yaz döneminden bu yana Singapur, AB yargı bölgesi, ABD ve Karayip Adaları gibi pek çok farklı bölgede çeşitli regülasyon yaptırımlarına maruz kalmıştı. Bu doğrultuda gerçekleştirdiği yoğun çalışmalarının sonucunu almaya başlayan Binance, geçtiğimiz aylarda mutabakat anlaşması sağlanan Dubai ve prensipte anlaştığı Bahreny’den kripto para hizmet sağlayıcısı lisansını resmen almış oldu.

Binance Borsası Ortadoğu’daki İlk Lisansını Almış Oldu!

Binance Borsası Ortadoğu’daki İlk Lisansını Almış Oldu!
Binance Borsası Ortadoğu’daki İlk Lisansını Almış Oldu!

Bloomberg’in konuya yakın bir kaynaktan elde ettiği bilgilere dayalı haberine göre ekonomik serbest bölge olarak nitelendirilen Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde ilk aracı kurum olma lisansına sahip oldu. Dünyanın en büyük borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao Bloomberg’in haberini doğrular nitelikte Twitter üzerinden alıntılama yaptı. Böylelikle borsa devinin kısaltılmış adıyla MENA olarak bilinen Ortadoğu-Kuzey Afrika bölgesinin ilk lisansını aldığı tasdiklenmiş oldu.

Yeni Merkez Dubai mi Olacak?

Binance borsasının sahip olduğu bu lisanslar, esasında Ortadoğu’ya olan ilgisine büyük ölçüde ortaya koyuyor. Yakın zamanda Singapur lisans başvurusunu geri çeken borsa devi, yaz döneminden bu yana yaşamış olduğu regülasyon yaptırımlarıyla mücadele ediyordu. Bu süreçte oldukça yorulan Binance CEO’su Zhao, katılım sağladığı programlarda vaktinin büyük çoğunluğunu regülasyonları düşünerek geçirdiğini ifade etmişti. Ayrıca bir süre sonra mutlaka bir merkez ofis kurulacağını da belirtmişti.

Şirket CEO’sunun yaklaşık 2 senedir Dubai’de yaşıyor olması ve hatta ev alması “Yeni merkez Dubai’de mi olacak” sorusunu akıllara getiriyor. Fakat başka bir seçenek olarak Paris’in de değerlendirildiği söylentileri bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir