Bitcoin Ajandası

Binance Borsasından SHIB/DOGE Paritesi Adımı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Borsasından SHIB/DOGE Paritesi Adımı!

Binance Borsasından SHIB/DOGE Paritesi Adımı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Açıklama Binance borsasından resmi siteler üzerinden duyuru yapılırken, parite yarınki durumunda TSİ 11’de işleme açılacak.

Son 1 ay içerisinde ise %900’lük yükseliş kaydı yapan ve Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede esnasında kripto para yatırımcılarından çılgınlık seviyesinde aldığı Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) artık Binance borsasından birbirleriyle alım satımı yapabilecekler. SHIB/DOGE paritesinde yarın TSİ 11’den itibaren Binance borsasında olacaktır.

Binance Borsasında Shiba Doge’u Geçti!

Binance Borsasında Shiba Doge’u Geçti!
Binance Borsasında Shiba Doge’u Geçti!

Bilinenlerin üzerine 2021 yılında fırtına gibi giriş yapan Dogecoin (DOGE), Tesla ve SpaceX CEO’su olan Elon Musk’ın reklamları sayesinde 0.74 dolara kadar yükseliş görmüştü. 2020 yılının sonlarına doğru meydana çıkan ve Dogecoin’den esinlenerek yaratılış esnasında köpek-temalı bir başka coin olan Shiba Inu da, Eylül ayı sonrası için yatırımcıların ilgisini toplamaya başladı. SHIB’de yaşanan bu müthiş yükseliş adeta bir FOMO’ya sebep olurken fenomen kripto para bir diğer köpek temalı kripto para olan Dogecoin’i piyasa değerinde geride bıraktı.

Borsalar Üst Üste Listeledi

Yüksek arz sonucunda ve bol sıfırlı değer üzerinden birçok yatırımcı tarafından ilgi çeken SHIB, Binance üzerinden Mayıs ayında listeleme yapılarak meydana getirilmişti. Kripto para piyasasında ise 2021 boğa sezonu yükselişi görülmesinin ardından ilk yarısının sonuna denk gelen bu dönem içerisinde Bitcoin fiyatı başta olmak üzere birçok token’da Çin yasakları kaynaklı büyük bir düşüş yaşanmıştı. Bu dönemin ardından ise Coinbase, BTCTurk ve Paribu gibi birçok borsalar üzerine SHIB’i listelemişlerdi.

Robinhood Beklentisi Var

Bundan daha öncesinde ise Dogecoin’i de listelemeye alınan, komisyonsuz hisse senedinden ve kripto para alım-satım platformundan Robinhood’un Shiba Inu’yu da listeleyeceğine yönelik haberler fenomen kripto paradaki artışı hızlandırmıştı. Robinhood bu sefer ise hala SHIB’i listelemese de 9. en büyük kripto para üzerinde oluşan piyasa değerinde 40 milyar doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir