Bitcoin Ajandası

Binance CEO’su Servetinin %99’unu Bağışlamak İstediğini Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance CEO’su Servetinin %99’unu Bağışlamak İstediğini Açıkladı!

Binance CEO’su Servetinin %99’unu Bağışlamak İstediğini Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Binance CEO’su Zhao, Associated Press’e verdiği demeç üzerinden “Bugüne kadar Rockefeller gibi birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı şekilde, servetiminin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin yüzde 90, 95 veya 99’unu bağışlamak niyetindeyim.” dedi.

Mali olarak bakıldığında durumunun özgür olduğunu söyleyen Binance CEO’su Zhao, çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını da verdiği demeçte özellikle belirtti.

Binance CEO’su Servetini Bağışlamak İstiyor!

Binance CEO’su Servetini Bağışlamak İstiyor!
Binance CEO’su Servetini Bağışlamak İstiyor!

Forbes, Zhao’nun serveti üzerine hemen hemen 2 milyar dolar olarak hesaplama yaparak açıklamalarını dile getirdi. Bununla beraber, Wall Street Journal için de bir açıklama yaparak yakın tarihli bir haberinde belirttiği üzere, Binance’in en büyük hissedarı olduğunu da belirtti.

Binance’in değerinde ise 300 milyar dolar olduğu öne sürülerek miktar olarak dikkatleri üzerine çekti. Bu nedenle de Binance için böyle bir değerleme Zhao’yu dünya içerisinde hesaplandığında en zengin birkaç isminden biri yapacak. Endüstri analistlerinden gelen tahminlere göre, Zhao’nun net serveti ise yaklaşık olarak 200 milyar doların üzerinde.

Sadece Bitcoin ve Binance Coin Tutuyor!

Zhao, AP’ye sadece Bitcoin ve Binance Coin tuttuğunu söyleyerek ilk Bitcoin’lerini 2014’te aldığını da açıkladı. Ayrıca çoğunu halen elde tuttuğunu da belirterek servetinin büyük bölümünün ise BNB’de olduğunu detaylarda iletti. Zhao, elinde başka herhangi bir kripto para olmamasını ise olası çıkar çatışmalarından kaçınmak olarak tedbir amaçlı gerçekleştirdiğini açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir