Bitcoin Ajandası

Binance CEO’sundan Yeni Bir LUNA ve UST Açıklaması: Bu Durum Aptalca!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance CEO’sundan Yeni Bir LUNA ve UST Açıklaması: Bu Durum Aptalca!

Binance CEO’sundan Yeni Bir LUNA ve UST Açıklaması: Bu Durum Aptalca!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Binance CEO’su Changpeng Zhao Terra’da yaşanan çöküş ve etkiler hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Reddit’te gerçekleştirilen bir tür soru-cevap etkinliğinde LUNA ve UST açıklamasında Zhao, bütün görüşlerini dile getirerek durumun bir aptallık olduğundan bahsetti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın Üst Düzey Yöneticisi Zhao, etkinlik öncesinde Binance UST stake hizmetini kullanan üyelerin eleştirilerine de cevap verdiği bir makale yayınlamıştı.

Daha Önce de UST Açıklamasında Bulunmuştu

Daha önce LUNA ve UST açıklamasında dile getirdiği eleştirilere bu etkinlikte de yanıt veren CEO Zhao, Terra ekosisteminin en büyük hatasının daha çok UST basarak toplam değerin artacağına inanan mekanizması olduğunu söyledi. Bu olayın kripto piyasasında tartışmalara neden olan söylemlerin tersine bir dolandırıcılık yöntemi olmadığını dile getiren borsanın üst düzey yöneticisi, şakayla karışık bir şekilde bu sistemi geliştiren herkesin kafasını kontrol ettirmesi gerektiğine dikkat çekti.

Terra Ekosistemi Daha Önce de Eleştirilerin Hedefindeydi

Terra ekosistemi daha önce de pek çok kez kripto piyasalarından benzer şekilde eleştiri almıştı. Bu sebeple Terra Vakfı Anchor gibi çeşitli platformlarda çoğalan volatilite ve likidite eksikliği gibi durumlarda stabil coinleri desteklemek adına Bitcoin ve birçok kripto para biriminden oluşan bir rezerv oluşturmuştu. Fakat gerçekleştirilen bu hamle başarısızlıkla sonuçlanırken, UST’nin dolar sabitinin bozulmasının ardından LUNA’nın arz talebinde büyük bir artış yaşandı. Bu durum LUNA fiyatının 0.00012 dolara kadar düşmesine yol açtı. LUNA Nisan ayında 119 dolar seviyesinde ATH belirlemişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir