Bitcoin Ajandası

Binance Esnek Kredi Ne İşe Yarar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Binance Esnek Kredi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Binance Esnek Kredi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
21 0

Açık vadeli bir kredi ürünü olan Binance esnek kredi kişilere sunulan birikim çözüm önerileri arasında yer alır. Kolay kazanç sağlayan esnek birikim ürünleri arasında yer alan Binance esnek kredi, yatırımcılara ödüller kazanmanın yanı sıra likidite varlığınızı koruma fırsatı sunar.

Ekonomide risk almadan büyük kazançlar elde etmek isteyen Binance esnek birikim imkanlarından faydalanabilir. Kripto varlık piyasasında son günlerde adından söz ettiren esnek birikim, Binance yatırım platformunun kişilere borç vererek faiz getirisi elde edebildiği bir birikim sistemidir. Binance esnek birikim ile ilgili merak edilen tüm detaylar şöyle aktarılabilir.

Binance Esnek Kredi Nasıl Kullanılır?

Esnek birikim hesabı üzerinden kazanç sağlamak isteyen kişilerin yakından merak ettiği bir konu olarak Binance esnek kredi nasıl kullanılır? Kripto varlık piyasasından ödünç aldığınız varlıkları, Binance esnek birikim ürünlerine yatırım yapmak amacıyla kullanabilirsiniz. Ödünç almış olduğunuz kripto paraları Binance esnek birikim kartıyla kullanabilir, nakde çevirebilirsiniz.

Binance esnek krediyi kullanırken teminat olarak gösterdiğiniz kripto varlıkları, esnek kredi hesabınızda bulundurmanız gerekir. Binance earn ürünlerine katılım sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Teminat olarak gösterdiğiniz varlıkları esnek birikim hesabı içerisinde tutmak koşuluyla Binance Pay aracılığıyla kullanabilir, ürünleri dilediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Binance esnek kredinin sunduğu imkanlardan faydalanmak istiyorsanız önce katılım sağlamanız gerekir. Binance earn ürünlerini kullanmak üzere katılım sağlayan yatırımcıların katılımları onaylandıktan sonra, seçtikleri ürünler cüzdanlarına aktarılır. Binance’nin sunduğu esnek birikim özelliklerini kullanmaya başladığınız andan itibaren gerçek zaman APR ürün ödüllerini kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.

Binance Esnek Kredi Ne İşe Yarar?

Binance Esnek Kredi Ne İşe Yarar
Binance Esnek Kredi Ne İşe Yarar

Risksiz ve yüksek getirili yatırım ürünlerini araştıran çoğu kişinin merak ettiği konulardan biri olarak Binance esnek birikim ne kadar kazandırır? Binance esnek birikim ürünleri olarak adlandırılan Binance earn ürünleri, yatırımcılar için risksiz veya az riskli getirisi yüksek yatırım araçlarıdır. Dolayısıyla dijital yatırım varlıklarının artışı ile birlikte çoğu kişi tarafından kullanılan Binance esnek kredi, borç alma yöntemi ile kişilere faiz getirisi kazanma fırsatı sağlar.

Binance uygulaması üzerinden ödünç alacağınız her bir Binance earn ürününü kullanabilir, dilediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Esnek birikim avantajlarından yararlanmak için başta yatırdığınız teminat miktarı hesapta kaldığı sürece dilediğiniz katılım ve geri alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzde oranları değişkenlik gösteren yıllık getiri miktarı, ödünç aldığınız her bir token üzerinden hesaplarınıza yatırılır. Binance esnek birikim için yatırım yapacağınız kripto varlığa karar vermeniz, getiri elde edeceğiniz oranı önemli ölçüde etkiler. Pasif gelir elde etmek istediğiniz kripto varlığın spot cüzdanda yer almasına dikkat etmeniz gerekir. Esnek ve kilit birikim olmak üzere iki farklı birikim türünü, uygulamayı yükledikten sonra hesabınızı yönetirken kullanabilirsiniz.

Binance Esnek Kredide Yıllık Getiri Oranı Nedir?

Yatırımcılar Binance earn hesaplama işlemlerinde yıllık getiri oranının ne kadar olduğunu merak edebilir. Binance esnek birikim seçeneğinde kazanacağınız kripto ödül varlıkları APR olarak adlandırılır. Kripto varlık türünden kazanacağınız tüm gerçek zamanlı APR ödülleri günlük olarak hesaplanır. Günlük olarak tahmini hesaplanan gerçek zamanlı APR ödülleri, yatırımcıların kazandığı fiili ödül miktarı ile uyuşmayabilir.

Binance esnek birikim açık vadelidir. Borç-değer (LTV) oranına dikkat edildiği müddetçe varlıklarınızı dilediğiniz kadar açık tutabilirsiniz. Borç değer oranı (LTV) hesaplanırken aşağıdaki formülden yararlanılır.

  • LTV: Kredi Miktarı/Teminat Miktarı

Bu sistemde her bir kripto varlık için hesaplanan faiz getirisi sürekli olarak güncellenir. Faiz getirisi borçlu olunan toplam miktara ve gerçek zamanlı ödüle (APR) göre hesaplanır. Kısa sürede sabit faiz getirisi hesaplanırken uzun vadede piyasa şartlarına göre sürekli olarak güncellenir.

Gerçek Zamanlı APR Ödülleri

Binance earn ürünlerinden elde edilen kazançlar gerçek zamanlı APR ödülleri olarak tanımlanır. Her dakika değişkenlik gösteren gerçek zamanlı APR ödülleri, Binance esnek birikim ürünlerinden kazanç elde edebildiğinizi gösteren en somut örneklerdir.

Binance esnek birikim ürünlerinden elde edeceğiniz APR ödülleri kademeli bir şekilde sunulur. Binance earn ürünlerine yatırılan tutar kadar birbirinden farklı APR seviyeleri, günlük olarak hesabınızda yayınlanır. Hesabınızdaki teminat miktarını koruduğunuz sürece APR ödülleri kazanmaya devam edebilir, dilediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Binance Esnek Kredi Kullanmanın Avantajları

Kripto varlık dünyasında risksiz fakat yüksek getirili kazanç yöntemlerinden biri olan Binance esnek kredi avantajları oldukça fazladır. Esnek kredinin yatırımcılar için sunduğu avantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Gerçek zamanlı APR ödülleri kazandırır. Kredi için göstermiş olduğunuz teminat varlıklarını kullandığınız sürece sürekli olarak APR ödülleri kazanmaya devam edebilirsiniz.
  • Piyasa koşullarına kıyasla düşük faiz oranları ile kripto varlık satın alabilirsiniz. Binance esnek birikim aracılığıyla düşük faiz oranı üzerinden kripto varlık satın alarak, maliyetinizi düşürebilir uzun vadede tasarruf yapabilirsiniz.
  • Esnek kredi ürünlerinde herhangi bir işlem ücreti ödemenize gerek kalmaz. Krediyle ilgili yapmak istediğiniz işlemlerden dolayı sizden herhangi bir ücretlendirme talep edilmez. İşlem sırasında ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan daha maliyetli bir kredi imkanına sahip olabilirsiniz.

Binance Esnek Kredide Faiz Var Mı?

Yatırımcılar Binance esnek birikim getiri hesaplama yöntemlerini araştırırken faiz getirisi ile karşı karşıya kalır. Binance esnek birikim ürünlerinden yüksek kazanç sağlamak isteyenler kısa vadede sabit faiz getirisi elde ederken, uzun vadede o anki koşullara göre değişkenlik gösteren esnek faiz getirisi elde eder. Sabit faiz sisteminde aylık ödemeler aynı olmakla birlikte, yatırımcıların kazancı aynı miktar üzerinden devam eder.

Binance earn ürünlerini satın alırken çeşitli piyasa koşullarına göre faiz getirisi elde etmeye başlayabilirsiniz. Her bir Binance earn yatırım ürününden elde edeceğiniz faiz getirisi dijital varlığa, vade türüne ve o günkü piyasa koşullarına göre değişiklik gösterir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir