Bitcoin Ajandası

Binance, FTT Varlıklarını Satışa Çıkaracak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance, FTT Varlıklarını Satışa Çıkaracak!

Binance, FTT Varlıklarını Satışa Çıkaracak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Alameda Research bilançosunun sızdırılması üzerine Binance CEO’su Changpeng Zhao önemli bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamasında Zhao, FTT varlıklarının elden çıkarılacağını duyurdu.

Alameda Research’ın üst düzey yöneticisi Caroline Ellison, şirketin mali bilançosunun sızdırılmasının ardından, bilanço verilerinin netleştirilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Verilerin sızdırılmasının ardından dünyaca ünlü kripto para borsası Binance’ın üst düzey yöneticisi CZ ise FTX Token’lerini elden çıkaracağını açıkladı. Yapılan bu açıklamanın karşılığında Alameda şirketi tokenleri satın alma teklifi sundu.

Alameda CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama

Alameda CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama
Alameda CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama

Alameda Research CEO’su Caroline Ellison, sızdırılan verilerin hikâyede sadece küçük bir kısım olduğundan bahsetti. Sızdırılan verilerin olduğu metindeki FTX varlıklarına ve 2,16 milyar dolarlık FTT teminatına dikkat çekiliyordu. Stake edilmemiş FTT’de 3,66 milyar dolar listelediği de sızdırılan veriler arasında yer aldı. Bu sayede sızan bilançoda totalde 14,6 milyar dolar değerinde varlık ve 7,4 m,lyar dolar değerinde krediyi içeren neredeyse 8 milyar dolarlık borçtan bahsediliyor.

Şirket CEO’su bugün erken saatlerde Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Ellison, sızdırılan bilgilerin milyarlarca dolar değerindeki varlıkları kapsamadığına dikkat çekti.

CZ, FTT Varlıklarını Satışa Çıkaracağını Açıkladı

Yaşanan bu olayların ardından Binance CEO’su CZ, ortaya çıkan tüm bu açıklamalar ve veriler nedeniyle firmanın FTT varlıklarını satmaya başlayacağını belirtti. Satışa konu olan FTT miktarından bahsetmeyen ünlü yönetici, buna karşın daha önce neredeyse 2,1 milyar dolar değerinde BUSD ve FTT’yi borsanın FTX’in öz sermayesinden 2021 yılı çıkışının bir parçası olarak satın aldığını belirtmişti.

Ellison, CZ’nin bu açıklamalarına satacağı varlık başına 22 dolardan satın alma teklifi sundu.

FTX CEO’su Sam-Bankman Fried, CZ’nin bu açıklamalarına yanıt vererek sektörü ileriye taşıyan herkes için en iyisini dilediğini, aynı yöntemleri kullanan ya da kullanmayan ve sektörü bugünkü noktaya taşıyan herkes saygı duyduğunu dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir