Bitcoin Ajandası

Binance, Maksimum Kaldıraç Oranını 20 Kat Düşürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance, Maksimum Kaldıraç Oranını 20 Kat Düşürüyor!

Binance, Maksimum Kaldıraç Oranını 20 Kat Düşürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto para borsalarından biri olan Binance aktif kullanıcıları için ekstra bir fırsat sunmak maksadıyla vadeli olan işlemlerde maksimum kaldıraç oranı sınırında düşüş uygulamak için harekete geçti.

Borsalar arasında olan Binance kurucu ortağı ve diğer yandan CEO’su olan Changpeng Zhao pazar gününde yaptığı açıklamalarda vadeli işlemler üzerinden yapacağı değişimlere açıklık getirdi. “Yeni kullanıcıları maksimum 20x kaldıraçla sınırlamaya” başladığını söyledi. Zhao, “Tüketici Korumasının yararına, bunu önümüzdeki birkaç hafta içinde aşamalı olarak mevcut kullanıcılara uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Maksimum Kaldıraç Oranı Sınırlarında Değişim

Maksimum Kaldıraç Oranı Sınırlarında Değişim
Maksimum Kaldıraç Oranı Sınırlarında Değişim

Kripto para borsasında değişimi uygulamaya alan Binance, mevcut kullanıcıların daha aktif kalabilmesi için vadeli işlem kaldıraç sınırını düşürmek için adım atmaya başladı ve harekete geçmede ilk işlem Binance’in BTC/USDT sözleşmelerinde 125 kata kadar destekleme yaptığının açıklamasından yaklaşık iki ay sonra geldi.

Geçilen iki ay içinde de Binance, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, İtalya, Polonya, Japonya, Hong Kong, Tayland ve Singapur dahil olmak üzere birçok yetki alanında düzenleyicilerin radarına takılarak gündemde yer almıştı.

FTX 101 Kattan 20 Kata Kadar Düşürdü!

Hong Kong merkezli kripto borsalarında FTX de benzer bir politika işlemi uygulayarak maksimum kaldıraçlarda 101 kattan 20 kata indirgeme uygulandı.

FTX’in kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried ise yüksek kaldıraçlı ticaret içinde FTX’in işlem hacimleri arasında yalnızca küçük bir miktarını oluşturduğunu söyleyerek açıklamada bulundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir