Binance Müjdeyi Verdi, Tarihi Gün Geldi

Binance Müjdeyi Verdi, Tarihi Gün Geldi

Haberler
Nisan 14, 2021 tarafından Esra Yılmaz
1522
Kripto piyasasının merakla beklediği gelişme resmiyet kazandı ve Coinbase, dev kripto para borsası Binance üzerinde halka açılarak tokenlerini listelemeye başladı.
Binance Müjdeyi Verdi, Tarihi Gün Geldi

14 Nisan tarihinde listeleneceği açıklanan Coinbase hisse tokenleri Binance tarafından yapılan duyuru ile resmen borsadaki yerini aldı. Birçok yatırımcı tarafından heyecanla beklenen gelişme için çok önemli bir gün geride kalırken, Türkiye’deki Binance kullanıcıları Coinbase tokenlerine erişim şansı elde edemeyecek. Nasdaq’da listelenecek olan Coinbase tokenleri, Binance’de de listelenmeye başlayacak. Borsa, konu ile ilgili resmi açıklamasını da yaparak yatırımcılarını bilgilendirirken, Türkiye pazarında Binance kullanan yatırımcılar için kötü haber geldi, Coinbase tokenleri ile ilgili hayal kırıklığı yaşandı.

Binance Müjdeyi Verdi, Tarihi Gün Geldi
Binance Müjdeyi Verdi, Tarihi Gün Geldi

Türkiye’de Kullanıma Açılmadı

Coinbase hisse tokenleri Binance platformu üzerinde pek çok ülkede listelenmeye başladı. Fakat Coinbase’nin tokenleri için işlem yapmak isteyen kullanıcıların yanı sıra Türkiye, ABD ve Çin’deki kullanıcılar bu seçeneği kullanamayacak. Halka açılmasının ardından tarihi bir güne tanıklık edilen 14 Nisan tarihinde, Coinbase’nin listeleme haberi ile sektörün neredeyse tamamı önemli bir ivme kazanmayı başardı.

Facebook’u Geride Bıraktı

Binance’nin de listelemeye başlayacağı Coinbase tokenlerinin haberinin ardından, Facebook’u geride bırakmayı başaran Coinbase teknoloji şirketleri arasındaki en büyük halka açılmayı sağlamış olacak. Bunun yanı sıra Binance, yaptığı bir diğer duyuruda da kullanıcılarına çok daha fazla hisse senedi tokeni sağlayacağını dile getirerek durumun sadece Coinbase ile sınırlı kalmayacağını da müjdeledi.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle