Bitcoin Ajandası

Binance NFT Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Şey
 1. Anasayfa
 2. »
 3. NFT/Token
 4. »
 5. Binance NFT Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Şey

Binance NFT Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Şey

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Binance NFT ortamının günden güne yaygınlık kazanıp pek çok kullanıcıya hizmet vermesiyle farklı dijital platformlar NFT ortamında yer almaya ve pazar yeri açmaya çalışıyor. NFT’nin popülerlik kazanmasının etkileri dijital platformların da stratejilerini etkiliyor.

Binance NFT, NFT kullanıcı ve yatırımcılarının gözdesi olur mu ve bu girişimin yansımalarında nasıl bir sonuç alınır, bunun cevabını Binance NFT’nin zaman içinde kat edeceği mesafe ile öğreneceğiz. Şimdi Binance NFT’nin ne zaman faaliyete başlayacağıyla başlayarak başlıklar altında konumuzu inceleyelim…

Binance NFT Ne Zaman Gelir?

Binance NFT Ne Zaman Gelir?
Binance NFT Ne Zaman Gelir?
 • Binance NFT ne zaman faaliyete geçecek sorusunun cevabını, platformun 24 Haziran itibariyle lansmanının yapıldığını söyleyerek verebiliriz.
 • Binance NFT şu an kullanıcı ve yatırımcılara hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır. Peki Binance NFT nasıl tanımlanır, bundan da bahsetmek yararlı olacaktır.
 • Binance NFT, her çeşit dijital sanat eserini ve koleksiyonu kapsayan bir Pazar konumundadır.
 • Binance, blockchain altyapısı ve topluluğunca desteklenen Binance NFT Pazarı, kullanıcıların NFT’ler oluşturması ve alıp satması için en yüksek likidititeli ortamı sunmasıyla bilinir.
 • Binance NFT’yi anladıktan sonra bir Binance NFT oluşturmak için ne yapılması gerektiğinden de bahsetmemiz gerekmektedir.

Binance NFT Oluşturmak için Ne Yapılmalıdır?

Binance NFT Pazarı, NFT’lerin oluşturulup alınıp satılması için sanatçıları, içerik üretenleri ve kripto takipçilerini bir platform altında bir araya getirmesiyle öne çıkar. Platform üzerinde 3 ayrı ürün hattı mevcuttur. Bunlar Pazar Yeri, Etkinlikler ve Gizemli Kutular olarak isimlendirilir. Şimdi bunları açıklayalım:

 • Pazar Yeri: NFT oluşturulması, sonrasında satılması ve başka içerik üreticilerinin NFT’lerine teklif vererek satın alınmasını sağlayan ortamdır. Denilebilir ki NFT’nin hareket alanı bu pazar yerleri üzerindne olmaktadır,
 • Etkinlikler: Dünyaca ünlü sanatçılar ve markalarca oluşturulan özel NFT’leri satın almak etkinlikler yoluyla mümkündür. Etkinlikler, dijital sanatçıların yanında sporcular ve ünlüler tarafından sunulan seçkileri kapsamaktadır. Buna bir çeşit müzayede demek de mümkündür,
 • Gizemli Kutular: Platformda yer alan her Gizemli Kutu içinde muhakkak bir NFT bulunur. Normal, nadir (R), çok nadir ya da çok ama çok nadir özelliğinde bulunan bir NFT kazanmak için kutularda yararlanılabilir,
 • Bir Gizemli Kutu satın alınmasından sonra hiçbir şekilde iade edilemez. Bunun yanında NFT ya da açılmamış bir Gizemli Kutu alınıp satılabilmektedir,
 • Binance NFT konusu içinde NFT’lerden genel olarak bilgi aktarmak faydalı olacaktır. NFT nasıl kullanılmalıdır sorusu burada kendini belli etmektedir. Biz de bu soruyu cevaplamaya çalışalım.

NFT oluşturma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için https://bitcoinajandasi.com/nft-olusturmak-icin-nasil-bir-yol-izlenir/ yazımızı okuyabilirsiniz.

NFT Nasıl Kullanılmalıdır?

NFT ortamında oluşturulan ya da alınan dijital eserlerin nasıl kullanılacağı, platform hakkında bilgi edinmek isteyenler tarafından çok fazla merak edilir.

 • Alınan ya da oluşturulan NFT’lerin üretilme ya da satın alınma amacı ticari ağırlıklı olabileceği gibi koleksiyon esaslı da olabilir. Elbette her NFT’nin kâr garantisinden bahsetmek mümkün olmayacaktır,
 • NFT’lerdeki amaç eğer satıp kâr elde etmekse platform üzerinde satışa çıkarılıp uygun alıcıya satılabilir. Aynı zamanda müzayede düzenlenerek açık artırma yoluyla satılabilir. Tabii bunun için NFT’nin büyük bir değer ve merak taşıması gerekir,
 • NFT’nin nasıl kullanılacağı konusundaki şüphelerimizi giderdikten sonra bir NFT ile neler yapılabileceğini de açıklamak gerekir.

Bir NFT ile Neler Yapabilirim?

Bir NFT ile Neler Yapabilirim?
Bir NFT ile Neler Yapabilirim?

Üretimi yapılan ya satın alınan NFT üzerinden kâr elde etmek isteyen kullanıcılar pazar yerinde satışa çıkma seçeneğini zorlayacaktır. Elde ettikleri satış üzerinden kazanç sağlayan kullanıcılar böylece amacına ulaşmış olacaktır.

Somut bir nesnenin dijitalleştirilmiş halinin alım satımı üzerine dayanan NFT ortamında elde edilen ya da satılan NFT’ler, platformdaki faaliyetler bütününü oluşturmaktadır. Böylece NFT ortamında canlılık sağlanarak alışverişlerle pazarda hareketlilik meydana gelir. 

Satın alınan değerli bir NFT, kullanıcı için çok iyi bir koleksiyon parçası olabilir. Bunun yanında özellikle bir sanat eseri üzerine oluşturulan NFT’nin satılması sonrasında, film, şarkı ya da edebi bir tür olan o sanat eserinden elde edilecek geliri artırabilir ve tanıtımında ciddi bir rol oynayabilir.

NFT’lere Nasıl Ulaşabilirim?

NFT satın alınması için NFT ortamına kaydolup kullanıcı olmak mecburiyeti bulunur. Bu aşamadan sonra NFT ortamında alışveriş yapmak mümkündür.

Bir NFT’nin Orijinalliği Nasıl Doğrulanır?

NFT ortamında en çok merak edilen ve zaman zaman da kuşkuyla karşılanan bir durum söz konusudur. Bu NFT eserinin orijinalliğinin doğrulanmasıdır. Peki bir NFT’nin orijinalliği nasıl doğrulanır?

NFT orijinalliği, platformun içinde yer alan doğrulama imkanıyla mümkündür. Ancak buna karşın NFT’nin gözünden kaçmasıyla bilinen sahte ve kopya eserler bulunur. Bu da NFT’de asıl tehlikeyi oluşturur.

En son Adobe’nin NFT doğrulaması geliştirdiğini biliyoruz. NFT ortamında kullanıcı kimliği, mülkiyet ve eser orijinalliği doğrulaması mümkündür. Ancak bu özelliklere rağmen NFT’de bu konuda güvenlik açıkları bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir