Bitcoin Ajandası

Binance Ortağı PaySafe O Ülkede Hizmet Vermeyecek!  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Ortağı PaySafe O Ülkede Hizmet Vermeyecek!  

Binance Ortağı PaySafe O Ülkede Hizmet Vermeyecek!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Binance ortağı PaySafe, İngiltere’de düzenleyicilerin son derece zorlu olduğundan şikâyet ederek hizmetlerini durdurma kararı aldığını duyurdu.

Sektörün en büyük kripto para borsalarından Binance’ın ödeme çözümleri ortağı PaySafe, konuyla alakalı açıklamalarında İngiltere düzenleyici ortamının oldukça zorlu olduğunu ifade etti. Dolayısıyla ülkedeki hizmetlerini durdurma kararı alan şirket, İngiltere’nin düzenleyici ortamından şikayetçi.

Binance Ortağı PaySafe İngiltere Hizmetlerini Sonlandıracak

Binance Ortağı PaySafe İngiltere Hizmetlerini Sonlandıracak
Binance Ortağı PaySafe İngiltere Hizmetlerini Sonlandıracak

PaySafe, İngiltere’de bulunan Binance kullanıcılarına artık hizmet veremeyecek. Ödeme çözüm ortağı olan şirket, ülkedeki kripto düzenleyici ortamının oldukça zor olduğunu dile getirdi. Sonuç itibariyle bundan sonra Binance kullanıcıları GBP cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştiremeyecek.

PaySafe, karmaşık düzenlemeden şikayetçi olduğu bir hareketle Binance’ın İngiltere’deki kullanıcılarına yerleşik cüzdan çözümü sunmayı bırakma kararı aldı. Sonuç itibariyle sektörün en büyük hacimli kripto para borsası, 13 Mart itibariyle yeni kullanıcılar, 22 Mayıs itibariyle de bütün kullanıcılar için GBP cinsinden paraların ticari faaliyetlerini askıya alacağını duyurdu.

Şirketin yetkililerinden biri, alınan bu kararla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarda yetkili isim, kripto paralara yönelik olarak Birleşik Krallık düzenleyici ortamının şimdilerde bu hizmeti sağlayabilmek adına son derece güç olduğunu düşündüklerini belirtti. Dolayısıyla şirket olarak alınan bu kararın kendileri açısından alınan oldukça ihtiyatlı ve isabetli bir karar olduğunu da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir