Bitcoin Ajandası

Binance US ve SEC Sonunda Uzlaşmaya Vardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance US ve SEC Sonunda Uzlaşmaya Vardı!

Binance US ve SEC Sonunda Uzlaşmaya Vardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Binance US ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden müşteri varlıkları davasında uzlaşma sağlandığı açıklandı.

Hatırlanacağı üzer geçtiğimiz günlerde SEC, Binance borsasının ABD kolunun müşteri varlıklarını dondurmak ve müşterilerin fonlarının korunması gibi konularda mahkemeye başvurmuş, dava açmıştı. Bu davaya itiraz eden Binance, SEC için uzlaşma çağrısında bulunmuştu.

Elde edilen bilgilere göre son gelişme olarak birkaç gün öncesinde geç saatlerde Binance’den bir haber geldi. Habere göre SEC ve Binance’ın ABD kolu arasında uzlaşma gerçekleştirildi. Uzlaşma çerçevesinde Binance, ABD’de hizmet veren kolunun varlıklarına karışamayacak.

Binance US ve SEC Uzlaşma Şartlarını Mahkemeye Sunacak

Binance US ve SEC Uzlaşma Şartlarını Mahkemeye Sunacak
Binance US ve SEC Uzlaşma Şartlarını Mahkemeye Sunacak

Binance ile SEC arasında sağlanan uzlaşma adli onay gerektirdiğinden ilk olarak mahkemeye sunulacak.

Daha öncesinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance’ın ABD kolunun müşteri varlıklarını denizaşırı bölgelere taşıyabilmesi açısından kaygı duyduğunu açıklamıştı. Bu durumu gerekçe göstererek hamlede bulunan düzenleyici kurum, ABD’li kripto para borsasının varlıklarının dondurulması talebinde bulundu. Binance US’in avukatları ise bu yönde bir kararın şirket açısından adeta ölüm cezası anlamı taşıdığını söyleyerek uzlaşma çağrısında bulundu.

SEC, Binance ile devam eden dava sürecinde uzlaşmacı bir yaklaşım gösterdi. Her iki isim arasında sağlanan uzlaşmaya göre borsanın ABD koluna ait varlıklarına herhangi bir Binance çalışanı erişim sağlayamayacak. Bu sayede dünyaca ünlü borsa ile ABD kolu bağlantısı arasında kesin bir ayrım yapılacak. Bu sayede şirketin varlıkları, Binance çalışanlarının erişemeyeceği cüzdanlara aktaracak. Bununla beraber ABD bağlantısı olan borsa, ilerleyen süreçlerde ayrıntılı giderleri SEC’e sunmak durumunda kalacak.

Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Amy Berman Jackson konuya ilişkin açıklamasında, tarafların herhangi bir yasaklama değil, ortak bir paydada bulaşması gerektiğini söylemişti.   

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir