Bitcoin Ajandası

Binance Yöneticilerinin İstifası Gündeme Bomba Gibi Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Yöneticilerinin İstifası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Binance Yöneticilerinin İstifası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
17 0

Binance yöneticilerinden birkaçının aynı anda istifa etmesi gündemde bomba etkisi yarattı. Şirketin üst düzey yöneticileri tarafından alınan bu karar, Changpeng Zhao’nun Adalet Bakanlığı için verdiği cevaptan sonra geldi. Toplu ayrılık kararı, şirketi zorlu bir döneme sürükleyecek gibi görünüyor.

Binance Yöneticileri İstifa Etti: Zor Bir Süreç Başlıyor

Binance Yöneticileri İstifa Etti Zor Bir Süreç Başlıyor
Binance Yöneticileri İstifa Etti Zor Bir Süreç Başlıyor

Elde edilen yeni bilgilere göre ABD’e gerçekleştirilen düzenleyici yeniliklerin ardından birçok Binance yöneticisi istifa etti. Bu isimler arasından Genel Danışman Han Ng, Uyumdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Steven Christie ve Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman yer aldı. Bununla beraber Küresel Soruşturmalar ve İstihbarat Başkanı Matthew Price’in de yakın zamanda şirketten ayrıldığı ortaya çıktı.

Şirketin Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman’ın Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama perde arkasında neler yaşandığına işaret ediyor. Dün attığı tweet ile Binance’dan ayrıldığını söyleyen Hillman, bunu iyi şartlarda yaptığını, 2 yıldır bu şirkette olduğunu ve kendisi için artık yeni bir mücadeleye girmenin vakti olduğunu söyledi.

Binance yöneticilerinden Hillman’ın bu açıklaması, Binance CEO’su CZ’nin Adalet Bakanlığı soruşturmasına dahili bir kaynağa atıfta bulunarak yanıt sebebiyle borsadan ayrıldığını ifade eden raporun ardından geldi.

Üst Düzey Yöneticiler Neye Tepki Gösteriyor?

Konuyla alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, Changpeng Zhao’nun ABD Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturmayı ele almasıyla alakalı endişelerin artması sebebiyle yöneticiler işten ayrılmaya karar verdi. 1 yıldan fazladır devam eden soruşturma süreci, şirketin ABD’li düzenleyicileri yanıltma girişimleri, kara para aklama ve yaptırım ihlalleri gibi farklı suçları işlediğini iddiaları üzerine yürütülüyor.

Diğer yandan CZ ise bu iddiaların tümünü yalanlıyor. Şimdilerde herhangi bir düzenleyici otoritenin Binance’e yönelik resmi bir suçlamada bulunmadığını ifade etmek fayda var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir