Bitcoin Ajandası

Binance Yöneticisi Açıkladı: Birçok Kişinin Bilgileri Dark Web’e Satıldı!  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Yöneticisi Açıkladı: Birçok Kişinin Bilgileri Dark Web’e Satıldı!  

Binance Yöneticisi Açıkladı: Birçok Kişinin Bilgileri Dark Web’e Satıldı!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Binance yöneticisi Changpeng Zhao, Pazar günü bir açıklamada bulunarak piyasalardan sızdırılan birçok kişiye ait ikametgah bilgilerinin dark web’e satıldığı konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca yatırımcıları ve onların bilgilerini art niyetli aktörlerden koruyabilmek adına gelişmiş güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiğine de dikkat çekti.

Binance Yöneticisi Kişisel Verilerin Satıldığından Bahsetti

Binance Yöneticisi Kişisel Verilerin Satıldığından Bahsetti
Binance Yöneticisi Kişisel Verilerin Satıldığından Bahsetti

Binance CEO’suna göre, Asya ülkelerinden birinde satılan bir milyardan fazla kişinin kişisel bilgileri dark web’e satıldı. Sadece isim ya da ikametgâh bilgileri değil, ayrıca ulusal kimlik, tıbbi ve polis verileri de satışı gerçekleştirilen veriler arasında yer aldı.

Konuyla alakalı olarak dün Twitter üzerinden bir açıklamada bulunan CZ, istihbarat ekibinin bir Asya ülkesinden dark web’e satılmak üzere bir milyarın üzerinde kişinin isim, adres, telefon, ulusal kimlik, tıbbi ve polis verilerinin kayıtlarını tespit ettiğini belirtti.

Ünlü Yönetici Hack Tespiti ve Önleme için Çağrıda Bulundu

Açıklamasında hangi ülke olduğundan bahsetmeyen CZ, söz konusu verilen yüksek ihtimalle bir devlet kurumu bünyesindeki “Elasticsearch” dağıtımındaki hatadan kaynaklandığını dile getirdi. Hack tespiti ve önleme tedbirlerine karşı çağrıda bulunan ünlü yönetici, dünya çağında en büyük borsalardan biri olan Binance’nin, bu durumdan potansiyel olarak etkilenen kullanıcıları adına doğrulama çalışmalarını hızlandırdığını da ekledi. Ayrıca bu durumun Elasticsearch sistemindeki hatadan kaynaklı yaşanan ilk kriz olmadığına da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir