Bitcoin Ajandası

Binance’de Neden Bitcoin Krizi Yaşandı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance’de Neden Bitcoin Krizi Yaşandı?

Binance’de Neden Bitcoin Krizi Yaşandı?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Ticaret hacmi göz önünde bulundurulduğunda en büyük borsa unvanına sahip olan Binance, yaşanan Bitcoin krizinden sonra resmi bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre haftanın ilk günü erken saatlerde BTC işlemleri yeniden başlatıldı. Bu sırada bir altcoin için yeni bir güncelleme ve hard fork’un destekleneceğinden bahsedildi.

Zhao Bitcoin Krizinin Nedenlerini Açıkladı

Zhao Bitcoin Krizinin Nedenlerini Açıkladı
Zhao Bitcoin Krizinin Nedenlerini Açıkladı

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaşanan Bitcoin krizinin birikime sebep olan sıkışmış bir işlemden kaynakladığını dile getirdi. Borsadaki problem, Zhao’nun kısa süredeki izlenimi ve tahmininin ardından 3 saat içerisinde çözüme kavuşturuldu. CEO tarafından yapılan açıklama, Bitcoin’in 2020 Aralık döneminden beri ilk defa hafta başında 24 bin doların altında işlem görmesiyle piyasaların genel düşüşünün ortasında para çekme işlemlerinin artmasıyla beraber geldi.  

Borsada yaşanan krizin nedenlerinden bahsederken bugün erken saatlerde ortaya çıkan cüzdan konsolidasyon node’larındaki donanım arızasına işaret etti. Arızanın giderilmesinin ardından önceden bekleyen işlemlere iletilmesiyle bir sıkışma yaşandığını, bununla beraber bu işlemlerin düşük maliyetleri sebebiyle sonraki işlemlerin de sıkıştığını söyledi. Tüm bu sorunları çözüme kavuşturabilmek için borsa tarafından konsolidasyon ya da başarılı çekim işlemleri içerisinde sadece UTXO işlemlerini alacak şekilde değiştirdiğini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir