Bitcoin Ajandası

Binance’tan Önemli Duyuru: O Altcoin’i Listesine Ekleyecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance’tan Önemli Duyuru: O Altcoin’i Listesine Ekleyecek!

Binance’tan Önemli Duyuru: O Altcoin’i Listesine Ekleyecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
16 0

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance yeni bir açıklamada bulunarak yeni bir stabilcoin’i listesine ekleyeceğini duyurdu. Lansman tarihi olarak 26 Temmuz 2023 Çarşamba gününe işaret eden borsa, yeni varlık hakkında detaylardan da bahsetti.

Binance, Listesine Yeni Bir Varlık Ekleyeceğini Duyurdu

Binance, Listesine Yeni Bir Varlık Ekleyeceğini Duyurdu
Binance, Listesine Yeni Bir Varlık Ekleyeceğini Duyurdu

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance, yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre kullanıcılarının erişim sağlayabileceği yeni spot işlem çiftleri arasında BNB/FDUSD, FDUSD/BUSD ve FDUSD/USDT yer alıyor. Borsanın bu adımı, ticaret seçeneklerini genişletmeyi ve kullanıcılarına daha geniş portföy çeşitleri sunmayı amaçlıyor. Binance, resmi listeleme tarihi öncesinde FDUSD para yatırma işlemlerini gerçekleştirmeye başladı. Bu sayede kullanıcılarına FDUSD ticareti konusunda önde başlamalarına olanak sağladı.

Diğer yandan borsa, FDUSD stabilcoin’in lansmanını kutlamak adına yatırımcılarını heyecanlandıran bir promosyon sunuyor. Platformdaki tüm yatırımcılar 26 Temmuz 2023 Çarşamba TSİ 11.00 itibariyle başlayan promosyon döneminden faydalanma şansına sahip olacak. Bütün FUSD işlem çiftlerinde sıfır marker işlem ücretinden faydalanacak olan yatırımcılar, bu teşvikle beraber ücret ödemeden alım-satım yapabilecek.

FDUSD Nedir?

Açılımı First Digital USD olan FDUSD, First Digital Labs adı altında faaliyet gösteren bir çeşit stabilcoin’dir. Bu varlık yatırımcılarına piyasa volatilitesinin etkisini minimuma indirgemek adına güvenilir bir kripto para birimi sağlamayı amaçlamaktadır. FDUSD programlanabilir olup, aracılara ihtiyaç olmadan finansal sözleşmelerin emanet sözleşmelerin ve sigortaların yürütülmesini sağlamaktadır.

Şeffaflığını ve güvenilirliğini daha fazla artırabilmek adına stabilcoin’in rezerv hesabı Prescient Assurance gibi bağımsız üçüncü taraflarca düzenli periyotlarda denetlenmektedir. Tasdik raporları aylık olarak kamuya açık olurken, kullanıcıların rezerv ayrıntılarını doğrulamasına imkan sağlamaktadır. FDUSD şimdilerde hem Ethereum hem de Binance Smart Chain ağlarında bulunmaktadır. İlerleyen dönemlerde ise ek Blockchainleri destekleme planları bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir