Binance’ye Nasıl Üye Olunur? Binance’de Yapılabilecek İşlemler

Binance’ye Nasıl Üye Olunur? Binance’de Yapılabilecek İşlemler

Kripto Para
Şubat 24, 2021 tarafından Berkay Güzelsoy
129
Kripto paraların geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi ile birlikte, bu dijital paralar ile işlem yapılabilmesi için kripto para borsalarının geliştirilmesi sağlanmıştır. Aynı kripto paralarda olduğu gibi, borsa platformlarında da birçok farklı seçenek söz konusudur.
Binance'ye Nasıl Üye Olunur? Binance'de Yapılabilecek İşlemler

Kripto paraların geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi ile birlikte, bu dijital paralar ile işlem yapılabilmesi için kripto para borsalarının geliştirilmesi sağlanmıştır. Aynı kripto paralarda olduğu gibi, borsa platformlarında da birçok farklı seçenek söz konusudur. Elbette ki, her kripto para borsası platformu aynı özellikleri taşımamaktadır. Aynı amaç ile kullanılıyor olsalar bile, kripto para borsalarında gerçekleştirilecek işlemler farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra, çeşitli güvenlik önlemlerine sahip ve herhangi bir risk oluşturmayan bir platformun seçimi de oldukça önemlidir.

Binance, bahsi geçen bu kripto para borsalarından biridir. Bitcoin borsalarının neredeyse en çok tercih edileni olan Binance, rakipsiz ve bu alanda 1 numaralı borsa olarak bilinmektedir. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Binance, kullanıcılara yüzlerce farklı alt coin ile işlem yapma olanağı sağlamaktadır. Binance’nin 2 milyar dolardan fazla günlük hacmi bulunduğu bilinmektedir. Bu sebeple, ülkemizde de çok sık tercih edilen ve en fazla kazandıran borsalardan biri olarak bilinmektedir. Ülkemizde, aktif olarak Binance üyesi olan 2 milyona yakın kullanıcı bulunmaktadır.

Binance’in Bu Kadar Sevilmesi ve Popüler Olmasının Sebebi Nedir?

Binance’in en çok tercih edilmesinin sebebi elbette ki sunduğu güvenlik hizmetleridir. Ancak bunun yanında çok daha avantajlı yönleri de bulunmaktadır. Kullanımı en kolay kripto para borsası platformu olması, Binance’i oldukça cazip hale getirmektedir. Böylelikle, platformun anlaşılması ve işlemlerin yerine getirilmesi kolaylaşmaktadır. Bunun yanı sıra, oldukça hızlı bir transfer hizmeti sunan Binance, bu özelliği ile de oldukça kullanışlı bir hizmet sergilemektedir.

Anlaşılması oldukça basit ve hızlı bir hizmet sunan bu kripto para borsası platformu, kullanıcılar için 2 farklı ara yüzden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra bu borsa platformunun mobil app’i de bulunmaktadır. Ki bu da oldukça avantajlı bir sistem olduğunun bir diğer göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kayıt işleminin sağlanmasının ardından, mobil aplikasyonun indirilmesi sağlanabilmektedir. Bir kere sisteme giriş yapılmasından sonra da yeniden aynı işlemi tekrarlamaya gerek kalmadan, kolaylıkla kullanım sağlanabilmektedir. Bitcoin alım ve satım işlemleri yapılmakta ve takip edilebilmektedir.

Binance Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

binance uyelik
Binance Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Binance’e üye olmak için öncelikli olarak bahsi geçen kripto para borsası platformunun internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir. Bu işlemin ardından, açılan sayfada karşımıza bir kaydol seçeneği çıkmaktadır. Kayıt işlemini yapabilmek için, ilgili alana bir e-posta adresi girilmesi ve bir şifre belirlenmesi gerekmektedir. Ardından her kayıt esnasında olduğu gibi girilen şifrenin tekrarı istenerek doğruluğundan emin olunmaktadır.

Kullanıcıların, Türkiye’den Binance’e üye olmaları durumunda, açılan sayfadaki kayıt kısmında 12582881 numaralı bir kod yazdığı görülmektedir. Gerekli bilgilerin ardından, “I agree to Binance’s” ‘e kutucuğu işaretlendikten ve “Register” butonuna tıkladıktan sonra, kişilerin karşısına bir puzzle çıkmaktadır. Bu puzzle güvenlik sorusu gibi bir uygulama olarak düşünülmektedir. Puzzledaki eksik parçanın tamamlanması sağlanmalıdır. Ekrana gelen puzzleın alt kısmındaki butonu sağ tarafa doğru çekerek bu tamamlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin de tamamlanmasının ardından, katılanma aşaması gerçekleşmiş olur.

Binance’e kaydolma işleminin tamamlanmasından sonra, kullanıcıların ilgili e-posta adreslerine bir mail gelmektedir. Kayıt sayfası kapatılmadan, e-posta adresine gelen bu mailin kontrol edilmesi önerilmektedir. Gelen e-posta, hesabın aktif edilmesine dair bir onay mailidir. Bu aşamada, “Verify Email” yazan kısma tıklanması gerekmektedir. Bu işlemin ardından yeni bir sayfa açılmakta ve hesap aktif hale gelmektedir. E-posta gelmemesi halinde mutlaka spam kutusu kontrol edilmelidir. E-posta spam kutusuna düşmüş olabilmektedir. Spam kutusunda da mail yoksa yaklaşık olarak bir 10 dakika beklenmesi önerilmektedir. Hala mail gelmediyse, kayıt esnasında giriş yapılan mail adresinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Maile ulaşıp hesabın aktif hale getirilmesinin ardından, açılan sayfada “Your account is activated” yazdığı görülecektir. Bu uyarı, hesabınızın aktif edildiği anlamına gelmektedir. Login butonuna tıklayarak, hesaba giriş yapmak artık mümkündür. Hesaba giriş yapılmasından sonra, Binance’de kullanıcılara iki aşamalı bir doğrulama ekranı sunulmaktadır. Bu doğrulama ekranını reddederek de devam etmek mümkündür. Yani ‘’Skip’’butonuna basarak bu aşama geçilebilmektedir. İstenildiği zaman, 2FA olarak geçen bu doğrulama ekranı aktif edilebilmektedir. Kullanıcıların dolar ile işlem yapacakları durumlarda, bahsi geçen bu doğrulama ekranını aktif etmeleri önerilmektedir.

2FA’yı Google Authenticator veya SMS olarak aktif etme imkanı bulunmaktadır. Ancak ülkemiz için henüz SMS ile aktif etme işlemi geçerli değildir. Bu sebeple, google authenticator’ı cep telefonuna indirmek gerekmektedir. Bu işlemden sonra, 2FA aktivasyonunun sağlanması için ilk adım Account sayfanıza girmektir. Burada, “Two-factor Authentication” kısmındaki “Google Auth” “Enable” yapmak gerekmektedir. Açılan sayfada her kullanıcıya özel bir karekod bulunmaktadır. Bu karekod, cep telefonuna indirilen Google Authenticator programına okutulmaktadır. Google Authenticator, kullanıcılar için dakikada 2 defa yeni şifre oluşturmaktadır. Binance’e giriş yaparken kullanıcıların bu şifreyi kullanması gerekmektedir.

Karekod okutma işleminin tamamlanmasından sonra, iki aşamalı doğrulama işlemi tamamlanmış olmaktadır. Ayrıca, kullanıcılar fazla miktarda Bitcoin ile işlem yapıyorlarsa bu işlemi daha sonra da aktif edebilmektedirler. Bu aşamadan sonra, kullanıcıların, Binance.com hesaplarına giriş yaparken, cep telefonlarındaki Google Auth’a girmeleri ve buradaki şifreyi de giriş ekranına yazmaları gerekmektedir.

Binance’de Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Kayıt ve güvenlik işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kullanıcılar hesaplarına Bitcoin veya sistemin izin verdiği diğer altcoinlerden aktarabilmektedirler. Bu işlemler, sayfanın üst kısmında yer alan, “Funds” kısmındaki “Deposits & Withdrawals” dan yapılabilmektedir. “Deposits & Withdrawals” a tıklanmasının ardından, kullanıcıların ekranlarına dijital paralar gelmektedir. Bu ekranda, kişinin sahip olduğu coinler belirmektedir. Sağ tarafTA ise “Deposit” ve “Withdrawals” butonları yer almaktadır.

Para yatırma işlemi gerçekleştirmek için “Deposit” butonuna tıklanmaktadır. Bu noktada, adres oluşturma işlemi gerçekleşmektedir. Bu adres, işlemi gerçekleştiren kullanıcının Binance’deki cüzdan adresi olarak bilinmektedir ve kişiye özeldir. Kullanıcı, bu adrese istediği borsadan kripto para aktarımı yapabilmektedir. Gerçekleştirilen işlem 10 ila 30 dakika arasında tamamlanmaktadır. Sonrasında yeniden aynı noktaya gelindiğinde kişi Bitcoin cüzdanını kontrol edebilmektedir. Bitcoinlerin hesaba geçirilmesinin ardından da alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle