Bitcoin Ajandası

Buterin Uyardı: Binlerce Sahte Buterin Hesabına Dikkat!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Buterin Uyardı: Binlerce Sahte Buterin Hesabına Dikkat!

Buterin Uyardı: Binlerce Sahte Buterin Hesabına Dikkat!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Ethereum kurucusu ve yöneticisi Vitalik Buterin Merge güncellemesinin yaklaştığını hatırlatmasının ardından Instagram üzerinde 5 binden fazla Buterin hesabının kendisi gibi göründüğünü belirtti. Yatırımcıları bu konu karşısında uyaran Buterin’e Binance yöneticisi CZ de destek verdi.

Son yıllarda hayatımıza büyük ölçüde dahil olan sosyal medya, kripto para dünyası açısından da son derece önemli alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Her sektörde olduğu üzere ne yazık ki kripto para sektöründe de birçok dolandırıcılık faaliyetlerine maruz kalarak mağdur olabiliyoruz.

Özellikle de kripto para yatırımcılarının en çok tanıdığı isimler üzerine oluşturulan sahte hesaplar aracılığıyla ödül dağıtımı adıyla pek çok farklı dolandırıcılık işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle her yıl yüzlerce insan mağdur olurken fonunun büyük bir kısmını yasa dışı ve kolay yollardan para kazanmak isteyen korsanlara kaptırabiliyor.

5 Binden Fazla Sahte Buterin Hesabı Var

5 Binden Fazla Sahte Buterin Hesabı Var
5 Binden Fazla Sahte Buterin Hesabı Var

Vitalik Buterin, sosyal medyada 5 binden fazla sahte Buterin hesabının olduğunu, bu hesapların hiçbirinin kendisiyle bir ilgisi olmadığını belirtti. Her birinin sahte hesap olduğunu ve dolandırıcı olduklarını da ekledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da konuyla alakalı bir açıklamada bulunarak LinkedIn’de Binance personeli yazan binlerce hesap olduğunu, bunlar arasında yalnızda 50 tanesinin doğru olduğunu söyledi. Üstelik birçok hesabın insanlara mesaj attığını da söyleyen CZ, bu konuda dikkatli olunması gerektiği konusunda uyardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir