Bitcoin Ajandası

Bir Asya Filmi NFT Eser Olarak 550 Bin Dolara Satıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bir Asya Filmi NFT Eser Olarak 550 Bin Dolara Satıldı!

Bir Asya Filmi NFT Eser Olarak 550 Bin Dolara Satıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Ödüllü Çinli yönetmen tarafından yaratılan bu film görüntülerinden bu alan üzerindeki ilk NFT eseri olurken, uluslararası bir müzayede evi tarafından sunulan ilk Asya filmi NFT’si oldu.

Yapımcılığı, yönetmenliği ve bir de senaryosu Wong Kar-wai’in sürdürdüğü In the Mood for Love filminin NFT’si, Sotheby’s Modern Art platformu üzerinden Akşam İndirimi’nde birden çok teklif alarak 4.28 milyon HK dolara NFT eserleri arasında (yaklaşık 550.000 dolara) satıldı.

Bir Asya Filmi NFT Eserleri Arasında!

Bir Asya Filmi NFT Eserleri Arasında!
Bir Asya Filmi NFT Eserleri Arasında!

Happy Together (1997) adlı filminden faydalanarak başarılı sonuç alan Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan ilk Çinli yönetmen olan Wong kariyeri boyunca Hong Kong’un yerel film sahnesinde de diğer filmlere karşı meydan okudu.

Sotheby’s Hong Kong Modern Sanat Akşam İndirimi, beklenen tahminlere göre çok daha düşük bir performans sergileyerek şaşırttı. Toplam fiyatı ise 485 milyon HK dolardı. (yaklaşık 61,7 milyon dolar)

Wong’un Müşterisi Kazandı!

NFT müzayedelerinin arasında 1,6 milyon HK dolardan başlayarak iki ana teklif sahibi Sotheby’s Asia’nın Chiarman’ı Patti Wong ve Sotheby’nin Asya’daki Modern Sanat Departmanı Direktörü Felix Kwok vardı.

Her iki taraf içerisinde de tekrarlanan teklifleri üzerinde müzayede esnasında NFT’yi 3.4 milyon HK dolara düşürerek, Wong’un müşterisi kazandı. Bu, 2 ila 3 milyon dolarlık tahmini fiyat aralığını aştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir