Bitcoin Ajandası

Bir Balina Rekor Seviyede NFT Satisi Gerceklestirdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bir Balina, Rekor Seviyede NFT Satışı Gerçekleştirdi!

Bir Balina, Rekor Seviyede NFT Satışı Gerçekleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

NFT balinası Jeffrey Hwang, 48 saatlik bir zaman diliminde 1010 adet NFT satışı gerçekleştirerek tarihin en büyük NFT boşaltımına imza attı.

Halk arasında “Michi Big Brother” lakabıyla tanınan NFT balinası Jeffrey Hwang, 1010 addet NFT satarak kripto para piyasalarının dikkatini üzerine çekti. Hwang bu satışın karşılığında 11 bin 680 Ethereum (neredeyse 18.7 milyon dolar) elde etti. Ünlü balinanın bu rekor düzeydeki NFT boşaltımının nedeni bilinmese de tahminler yürütülmeye başladı. Birçok kripto yatırımcısı bu hamlenin yaklaşmakta olan hareketliliğe hazırlık olduğunu iddia etti.

1010 Adet NFT Satışıyla Rekor Kırdı

1010 Adet NFT Satisiyla Rekor Kirdi
1010 Adet NFT Satışıyla Rekor Kırdı

Nansen geliştirme teknisyeni Andrew Thurman, Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımında Thurman, Hwang’ın bu satışının muhtemelen tarihin en büyük NFT boşaltımı olduğunu dile getirdi.  

Elde edilen bilgilere göre Jeffrey Hwang’in söz konusu bu satışı 90 adet Bored Ape Yatch Club (BAYC), 308 adet Otherdeed ve 191 adet Mutant Ape Yatch Club (MAYC) NFT’sinden meydana geliyor.

Ünlü balina, en popüler olan NFT’lerin dışında farklı NFT’leri de sattı. Bu satıştan toplamda 18.7 milyon dolarlık delir elde eden balina, satış işlemlerinin ardından hızlı bir şekilde 991 adet NFT’yi geri satın aldı. Dikkat çeken bu hamleyi değerlendiren Andrew Thurman, Hwang’in bu işlemi Blur airdrop’larına dahil olabilmek ve biraz kazanç sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirilmiş olabileceğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir