Bitcoin Ajandası

Bir Şirket Daha BTC ETF Başvurusunda Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bir Şirket Daha BTC ETF Başvurusunda Bulundu!

Bir Şirket Daha BTC ETF Başvurusunda Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

BlackRock tarafından başlatılan ETF furyasına bir yeni isim daha dahil oldu. Yapılan açıklamalara göre 1,5 trilyon dolarlık varlık yönetimi gerçekleştiren Invesco, BTC ETF başvurusu gerçekleştirdi.

Yaklaşık olarak 1,5 trilyon dolar değerindeki varlığın yönetimini gerçekleştiren Invesco, hatırlanacağı üzere 2021 yılında TFF başvurusu yapmıştı. Fakat bu başvuru şirketin aleyhine sonuçlanmıştı. Dünyanın en büyük ve en önemli varlık yönetim şirketi olan Blaackrock’un başvurusundan güç bulan Invesco, yeniden başvuruda bulundu.

Invesco BTC ETF Başvurusunu Tekrar Etti

Invesco BTC ETF Başvurusunu Tekrar Etti
Invesco BTC ETF Başvurusunu Tekrar Etti

Varlık yöneticisi ve yatırım şirketi olarak faaliyet gösteren Invesco, spot Bitcoin ETF için yeniden başvuruda bulundu.

2021 yılında Galaxy Digital iş ortaklığıyla Bitcoin ETF başvurusunu gerçekleştiren şirket, yılın son zamanlarında başvurunun onaylanmayacağı düşüncesiyle peşine düşmemişti. Bununla beraber Invesco, aynı süreçte vadeli Bitcoin ETF başvurusu da gerçekleştirmişti.

Blackrock tarafından yapılan başvuru gündemde bomba etkisi yaratırken, bu durum Invesco’yu da iştaha getirdi. Yatırım şirketlerinin peş peşe başvuruda bulunduğu şu günlerde, Invesco’dan da yeni bir başvuru geldi.

Varlık yönetim şirketi, piyasada spot Bitcoin ETF’sinin bulunmamasının yatırımcıları riskli alternatiflere yönlendirdiğini iddia etti. Şirket, FTX iflasının ve Voyager Digital çöküşünü örnek gösterirken, başvurunun onaylanması durumunda spot Bitcoin piyasasının yatırımcıların korunması açısından daha sağlıklı bir hal alabileceğini ifade etti.

Yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlığı yöneten Blackrock’ın BTC ETF başvurusu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) köşeye sıkışması, dolayısıyla piyasanın iştahlanması zemin hazırladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir