Bitcoin Ajandası

Birleşik Krallık Kripto Yatırımcılarına Sevindirici Haber Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Birleşik Krallık Kripto Yatırımcılarına Sevindirici Haber Verdi!

Birleşik Krallık Kripto Yatırımcılarına Sevindirici Haber Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Birleşik Krallık, kripto para yatırımcıların müjde verdi. Bundan sonra kripto alım satımlarında yerel komisyonculardan faydalanan kripto yatırımcıları adına kripto para vergi muafiyeti uygulanacak.

Aralık ayında vergi muafiyetinin açıklanması, Başkan Rishi Sunak’ın ülkeyi kripto merkezi haline getirme planlarının bir parçası olarak ifade ediliyor.

Birleşik Krallık Kripto Yatırımcılarını Vergiden Muaf Tutacak

Birleşik Krallık Kripto Yatırımcılarını Vergiden Muaf Tutacak
Birleşik Krallık Kripto Yatırımcılarını Vergiden Muaf Tutacak

Birleşik Krallık, 1 Ocak 2023 Pazar günü itibariyle yerel yatırım yöneticileri ya da brokerlar üzerinden kripto ticareti yapan yabancı yatırımcılar için vergi muafiyeti uygulamaya başladı.

Hükümetin verdi kalemi, HM Revenue and Customs, CoinDesk’e ilettiği bir mailde söz konusu vergi muafiyetinin küresel yatırımcı çekme konusunda son derece önemli bir faktör olduğunu belirtti. Bununla beraber yabancı yatırımcıların yalnızca İngiltere merkezli yatırım yöneticileri görevlendirerek ülkenin vergisine dahil olmayacaklarını belirtti.

Diğer yandan Birleşik Krallık’ın bir yatırım yönetim merkezi haline gelmesi için söz konusu muafiyetin bütün kripto paraları kapsayacak şekilde genişletildiği ifade edilen mailde, bu sayede tüm bunları içerin fonlar için hükümet tarafından bir yönetici atanmaktan vazgeçilmeyeceği de belirtildi.

Bu durumun yasalaşması durumunda hükümet, yerel düzenleyicilere daha fazla yetki sağlayacak olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı hakkında müzakere ediyor. Birleşik Krallık hazinesi önümüzdeki günlerde piyasaların nasıl düzenlenebileceğine yönelik yeni bir müzakere başlatmayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir