Bitcoin Ajandası

Bitcoin 3 Bin Doları Sildi Sadece O 4 Altcoin Yeşil Tahtada!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin 3 Bin Doları Sildi Sadece O 4 Altcoin Yeşil Tahtada!

Bitcoin 3 Bin Doları Sildi Sadece O 4 Altcoin Yeşil Tahtada!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Bitcoin 3 bin doları sildi ve genel kripto para piyasasını da etkisi altına aldı. Birçok altcoin bu duruma göre düşüş yaşadı. Bunun bir sonucu olarak da toplam piyasa değerinde %6,3’lük bir düşüş ile 2.34 trilyon dolara gerileme gördü. Son 24 saatte ise sadece 4 altcoin yeşil tahtadan işlem gördü.

Piyasa değerlerine bakıldığında Bitcoin 3 bin doları sildi ancak ilk 100’de en çok yükselen ilk altcoin, IoTeX (IOTX) oldu. 2017 yılında açık kaynaklı bir proje olarak başlayan IoTeX, amacında makineler için açık ekonomiyi güçlendirdi. Bunun üzerine merkezi olmayan bir platform inşası gerçekleştirdi. Ağ, yakın bir zamanda Covalent ile ortaklığını duyurarak bu ortaklık sonucunda üst düzey çalışma ile MachineFi için veri kalitesi ve erişilebilirlik sağlanacak.

Bitcoin 3 Bin Doları Sildi!

Bitcoin 3 Bin Doları Sildi!
Bitcoin 3 Bin Doları Sildi!

İkinci olarak, Celsius (CEL) %5.89 yükseliş gösterdi. Celsius (CEL), kripto para birimi kullanıcıları için hepsi bir arada bir bankacılık ve finansal hizmetler platformu olmuştur. Ağ, Haziran ayında 2018 yılında piyasaya sürülmesinin ardından krediler ve cüzdan tarzı ödemeler gibi hizmetlerin yanı sıra kripto para yatırmak için ödüller sunuyor. Platformun kullanıcılarına varlıklar üzerinden düzenli ödemeler ve faiz alımları gerçekleştirdiler. Celsius’un yerel tokenlerinden CEL, ödeme para birimi olarak kullanıldığında kullanıcı ödemelerini artırmayı da dahil etti. Bunun üzerine çeşitli dahili işlevleri yerine getirirken Celsius, özellikle yılbaşının gelmesiyle kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunuyor.

NEAR İvmesini Sürdürüyor

Dün yaşanan yükselişte ise Near Protocol (NEAR), bugün de yeşil tahtada işlem gören nadir coin’lerden biri oldu. NEAR Protocol, topluluk ile işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip Blockchain’leri tıkayan bazı sınırlamaları ortadan kaldıran bir ağ olmuştur. NEAR, Deadmau5 ve Portugal The Man’in NFT’lerini Near Protocol üzerinde çıkarmasıyla ivme kazandı. Bunun yanı sıra ağ, 1.000 öğretmen yetiştirme programının lansmanını duyurarak, NEAR’ın ana akım benimsenmesini sağlamak için çalışacak kişilere ödül verileceği de açıkladı.

Son olarak, iFinex ekosisteminde yer alan ve yerel tokenı olan UNUS SED LEO (LEO) yükseliş yaşadı.  Popüler kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’in de yer aldığı iFinex ekosisteminin tokenının yükselişinin sonrasında düzenleyici kaygı bulunmaması göstermeye devam ediyor. Bazıları tarafından, bölgedeki düzenleyici belirsizlikler artmaya devam ettiği için ABD’de bir kuruluşları olmaması avantaj olarak görüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir