Bitcoin 4 Madencilik Firmasının Gerisinde Kaldı

Bitcoin 4 Madencilik Firmasının Gerisinde Kaldı

Haberler
Mart 22, 2021 tarafından Esra Yılmaz
60
Bitcoin, son 1 yıl içerisinde artış payını yüzde 900 seviyelerine çekerken halka açık olarak faaliyet gösteren 4 madencilik firması ile çok daha büyük bir artış yaşadı.
Bitcoin 4 Madencilik Firmasının Gerisinde Kaldı

CNBC ekranlarında bazı açıklamalar yapan Fundstrat’ın dijital varlık stratejisi başkan yardımcısı Leeor Shimron, halka açık bir şekilde faaliyet gösteren dört büyük madencilik firmasının piyasa değerleri hakkında konuştu. Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Hive Blockchain ve Hut 8’in piyasa değerlerinin toplamda 1 milyar doları geçtiği vurgulanırken, son 12 ayda bahsi geçen şirketlerin hisse getirisinin ortalama yüzde 5 bin seviyelerinde seyrettiği belirtildi. Bitcoin ise aynı dönemde yüzde 900 oranında arttı.

Bitcoin 4 Madencilik Firmasının Gerisinde Kaldı
Bitcoin 4 Madencilik Firmasının Gerisinde Kaldı

Yüzde 1’e Yüzde 2,5

Bitcoin’in fiyatında gerçekleşen hareketler ile 4 büyük madencilik şirketinin hareketleri birbirine yatay olarak seyredir. Buna göre, Bitcoin’de meydana gelen yüzde 1 seviyelerindeki fiyat hareketleri, Bitcoin madencilik şirketlerinin hisselerinde yüzde 2,5 oranında hareket yaratıyor. Olumlu ve olumsuz yönü fark etmeksizin birbirini destekleyen bu hareketler ile beraber, Bitcoin’de meydana gelen düşüşler şirket hisselerini de önemli ölçüde etkiliyor.

Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Bitcoin fiyatlarının yükseldiği dönemlerde 2,5 kat daha hızlı büyüyen şirket hisseleri yatırımcıların ilgi odağı olurken, bitcoin ETF’nin onaylanması sürecinde yatırımcıların şirket hisselerini Bitcoin’e ulaşma aracı olarak görecekleri ifade ediliyor. Şirketlerin birincil kaynağının Bitcoin olması sebebi ile, kripto para piyasasının benimsenme süreci yatırımcıların da sektöre olan ilgisini yükseltiyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle