Bitcoin Ajandası

ABD’de Enflasyon Rakamları Açıklandı! Bitcoin 50 Bini Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. ABD’de Enflasyon Rakamları Açıklandı! Bitcoin 50 Bini Geçti!

ABD’de Enflasyon Rakamları Açıklandı! Bitcoin 50 Bini Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Yıllık enflasyon beklentileri üzerinde %6,8 olarak duyurusu yapılırken bu rakam 1982 yılından bu yana yaşanan en yüksek enflasyon oldu ve kripto paralarda Bitcoin 50 bini geçti.

ABD üzerinden açıklanan enflasyon rakamlarına göre son bir hafta içerisinde ciddi bir düşüş yaşayan piyasa Bitcoin’e yaradı. Kasım ayında ise enflasyon rakamlarının 6.8 gelmesiyle Bitcoin 50 bini dakikalar içerisinde geçerek artış gördü ve 50 bin 250 doların üzerine geçti.

Bitcoin 50 Bini Geçti!

Bitcoin 50 Bini Geçti!
Bitcoin 50 Bini Geçti!

Enflasyon ABD için görülen oranlarda kıyaslandığında çok fazla konuşulan konular arasında oldu. Pandemi ile artan varlık alımlarında enflasyonlarında gittikçe artış görüyor. Şu an için Bitcoin ve altın gibi arzı sınırlı varlıklara yöenlim sağlanması üzerine açıklanan enflasyon rakamlarının son 39 yılın rekoru olması da dikkat çekiyor. En son bu rakam 1982 piyasa verilerinde analiz edilmişti.

Kasım ayı içerisinde açıklanan enflasyon verilerinde de %6,2 olan rakam son 31 yılın rekorunu yaşadı. Bu rakamın açıklanmasının üzerine Bitcoin tarihi rekor kırarak 69 bin doların da üzerine çıkmıştı.

Fed Alımları Azaltmayı Taahhüt Ediyor

ABD Merkez Bankası ise aylar süren varlık alımlarında azalış görmenin üzerine tahhüdünü verse de bu o kadar kolay gözükmüyor. Kurumdan yapılan açıklamalara yönelik bazen varlık alımlarından azaltılma işlemlerinin geciktirilebileceği bazen de 2022 başı itibariyle bu politikaya başlanabileceği belirtiliyor.

Bitcoin yaklaşık 49 bin 700 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in nakit paraya çevrilmesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi oalbilmek için https://bitcoinajandasi.com/bitcoin-nakit-paraya-nasil-cevrilir/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir