Bitcoin 6 bin 500 Doları Sildi!

Bitcoin 6 bin 500 Doları Sildi!

Haberler
Mart 25, 2021 tarafından Esra Yılmaz
37
Bitcoin’in ABD Doları karşısında yaşadığı düşüş eğilimi bugün de sürerken, toparlanma girişimine rağmen en değerli dijital varlığın düşüş eğilimi destek bölgelerinin kırılmasına neden oldu.
Bitcoin 6 bin 500 Doları Sildi!

Başarılı tahminleri ile bilinen NewsBTC yazarı analist Aayush Jindal, Bitcoin’in şu andaki seyri ve olası senaryolar ile ilgili olarak veriler paylaştı. Jindal, yaptığı teknik analize göre Bitcoin fiyatının kazançları düşürdüğü ve 53 bin 200 dolarlık destek bölgesinin de kırıldığı ortaya çıktı. Son 24 saat içerisinde 58 bin dolar seviyelerinden 51 bin 634 dolara kadar düşen BTC, totalde 6 bin 500 doların piyasadan silinmesine neden oldu. Bu düşüş eğilimi sırasında Bitcoin, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da altında işlem görmekte.

Bitcoin 6 bin 500 Doları Sildi!1
Bitcoin 6 bin 500 Doları Sildi!1

Yükseliş Trendi Çizgisinde Kırılma

Jindal’a göre, 52 bin 220 dolar seviyelerinde destek noktasında bulunan bir yükseliş trendi çizgisi de, yaşanan düşüş sırasında kırılma yaşadı. Analist, yaptığı teknik analizde Bitcoin’in yakın vadede ilk olarak 51 bin dolar sonrasında da 50 bin dolar seviyelerine doğru gerilemeye yaşayacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

Toparlanmaya Rağmen Düşüş Başladı

Dün aynı saatlerde Bitcoin güne iyi seviyede bir toparlanma eğilimi ile başlamasına rağmen ardından yaşadığı sert düşüşü durduramadı. Yaşanan bu düşüşü ile beraber kısa bir süre içerisinde 55 bin 500 dolar seviyesindeki destek noktası da kırıldı, buna bağlı olarak 6 bin 500 dolar Bitcoin piyasadan silindi.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle