Bitcoin Ajandası

Bitcoin ABD Endekslerindeki Geri Çekilme ile Sert Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ABD Endekslerindeki Geri Çekilme ile Sert Düştü!

Bitcoin ABD Endekslerindeki Geri Çekilme ile Sert Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Piyasa değeri olarak en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, ABD endekslerindeki geri çekilme nedeniyle sert düşüşe uğradı. 43 bin 500 dolara kadar çıkış yakaladığı günün sonrasında TSİ 01.00 itibari ile 41 bin doların altına kadar sarkmaya uğradı.

Yaşanan düşüş Bitcoin ABD endeksleri kapsamında görülen geri çekilmeyle birlikte paralel bir sürece girdi. Dow Jones, Nasdaq ve S&P500, günü kayıplara uğrayarak kapamak zorunda kaldı. Dow Jones yüzde 0,90, Nasdaq 100 yüzde 1,34 ve S&P500 ise yüzde 1.10 oranında düşüş yaşadı.

Bitcoin ABD Endekslerindeki Geri Çekilme Netflix’e Yansıdı!

Bitcoin ABD Endekslerindeki Geri Çekilme Netflix’e Yansıdı!
Bitcoin ABD Endekslerindeki Geri Çekilme Netflix’e Yansıdı!

Diğer bir yandan Nasdaq 100’de bulunan Netflix, yaklaşık %20 oranında düşüş gördü. Netflix’te bu hızlı görülen değer kaybı yüzünden abone büyümesinin beklentilerinden daha da altında kalarak geldi. Dünya çapında toplamda 221.8 milyon abonesi bulunan Netflix, 2021’in dördüncü çeyreğinde 8.2 milyon aboneye daha da ulaşım sağlandı. Ancak bu rakam, 8.5 milyonluk beklentilerin daha da altında kalarak şirkette 2022’nin ilk çeyreği sonunda 224.3 milyon aboneye sahip olacağını öngördüğünü bildirdi. Bu durumda da analistlerin beklentilerinin altında kaldı.

Gözler Yaklaşan Fed Faiz Kararında

Bu arada piyasada gelecek günlerde FOMC toplantısının sonrasında Fed’in faiz kararını bekleniyor. Fed’in toplantının ardından 26 Ocak’ta yapacağı açıklamalara dikkat kesilen kesim, faiz artırımına yönelik verebileceği sinyallerde piyasanın gidişatı için kritik önemde.

Diğer bir yandan da dün Rusya Merkez Bankası, ülke sınırları içerisinde hem kripto para işlemlerinden hem de madenciliğin tamamen yasaklanmasını teklif etti. Banka, kripto paralar için “dolandırıcılık ve piramit şeması” tanımını yaptı ve bu aşamada piyasaya ciddi bir tehdit olduklarını da savundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir