Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ağ Hareketliliğinde Yaşanan Artış Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitcoin Ağ Hareketliliğinde Yaşanan Artış Dikkat Çekti!

Bitcoin Ağ Hareketliliğinde Yaşanan Artış Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ordinals NFT’leri nedeniyle ekosistemin ikiye bölündüğü düşünülse de projeye olan ilgi günden güne artış gösteriyor. Bu doğrultuda Bitcoin ağ hareketliliğinde yaşanan artış da dikkatleri üzerine topluyor.

Bitcoin maksimalistleri tarafından pek de sevilmeyen Ordinals NFT’leri piyasalarda rüzgâr estiriyor. Projeye gösterilen ilgi her geçen gün artış gösterirken, şimdiye dek üretimi gerçekleştirilen 76 bin 400 NFT ile bu ilginin yavaşlayacağı düşünülmüyor. Üstelik 9 Şubat itibariyle 20 bin 800 adet ile NFT konusunda günlük rekora imza atıldı.

Bitcoin Ağ Hareketliliği Artış Gösteriyor

Bitcoin Ağ Hareketliliği Artış Gösteriyor
Bitcoin Ağ Hareketliliği Artış Gösteriyor

Zincir üstü veri platformu Glassnode tarafından haftalık olarak yapılan değerlendirmede, kripto sektöründe yaşanan düşüşlerle beraber Ordinals NFT konusunda da değinildi. SEC’in kripto para şirketlerine karşı uyguladığı baskıyı artırmasından dolayı Bitcoin fiyatının düştüğünü söyleyen Glassnode, bununla beraber Ordinals NFT’lerine gösterilen yoğun ilgiden bahsetti.

Söz konusu açıklamalarında platform, son haftalarda elde edilen verilerin, NFT’lerin bundan sonra Bitcoin ağında da olabileceğini gösterdiğini söyledi. Bunun sonucu olarak Bitcoin ağ hareketliliğinin büyük ölçüde artış gösterdiğinden bahseden Glassnode, buna karşın işlem ücretlerinin yine de artmaya devam ettiğini belirtti.

Bilindiği üzere Ordinals, esasında Bitcoin’le ilişkili diğer NFT projelerinden biri değil. 2014 yılında çıkarılan Counterparty ve 2017’de çıkarılan Stacks gibi isimler bu projelerden bazıları. Fakat Ordinals’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, herhangi bir yan zincir ya da tokene ihtiyaç duyulmadan Bitcoin’in en düşük değer birimi olarak bilinen satoshi’ye kaydediliyor veya tescilleniyor olmasıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir