Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ağı Aktif Adreslerin 5 Gündür 1 Milyonun Üzerinde Kalmasıyla Artış Gördü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Ağı Aktif Adreslerin 5 Gündür 1 Milyonun Üzerinde Kalmasıyla Artış Gördü!

Bitcoin Ağı Aktif Adreslerin 5 Gündür 1 Milyonun Üzerinde Kalmasıyla Artış Gördü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin ağından belirlenen fiyatından ağ üzerinde etkileşim gösteren toplam adres sayısındaki oluşan artışların nedeniyle geleneksel olarak yükselmektedir.

Blockchain analitik firmasında analist Santiment’e göre, bu hafta üst üste 5 gün Bitcoin ağındaki aktif Bitcoin adreslerinden oluşan sayılar içerisinde toplam miktar aşamasında 1 milyonun üzerinde kaldı. Bu duruma gerçekten de kripto para trader’leri tarafından genelde tarihsel bakiyeler üzerinden yaygın kullanılan zincir üstü analitik platformlar ve ortaya çıkan trendler bazı belirteçlerde bulundu.

Bitcoin Ağında En Yüksek Kaçınılmaz Test!

Bitcoin Ağında En Yüksek Kaçınılmaz Test!
Bitcoin Ağında En Yüksek Kaçınılmaz Test!

“Bitcoin, 5 gün arka arkaya BTC ağında etkileşimde bulunan 1 milyonun üzerinde aktif adrese (tarihsel olarak yavaş geçen hafta sonları hariç) sahip oldu. Bu yükseliş, tüm zamanların en yüksek seviyesinin kaçınılmaz olarak test edilebileceğine dair cesaret verici bir işaret.”

Bir yandan da Bitcoin ağında sağlanan genişleme ile son günlerde tutarlı bir büyüme gösteren Lightning Network gibi genel performansın ek öncü göstergeleriyle sonuç alınmış olundu. Zincir üstü analiz platformu üzerinden elde edilen en son veriler kıyaslandığında 2021’in ilk on ayı üzerinden ağ içerisinde 9.2 binden fazla düğüm (node) eklenmesi beklendi.

Bitcoin Temel Katmanının Üzerine İnşa Edilmiştir

Glassnode’un kurucu ortaklarından biri olan Yann ve Jan şunları kaydetti:

“Bitcoin (BTC) Lightning Network büyümeye devam ediyor. Yalnızca 2021’de ağa yaklaşık 9.2 bin yeni düğüm eklendi. Bu, işletim donanımı YTD’sinde %111’lik bir büyüme oranıdır. Ağın şu anda çevrimiçi olarak 11.464 LN düğümü var.”

Lightning Network, Bitcoin temel katmanının üzerine inşa edilmiştir. Bu şekilde nihai yerleşimi daha sonraki bir zamana ertelemek için iki eş arasında bir kanal oluşturulmasına izin veren bir Layer 2 ölçekleme çözümüdür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir