Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ağında Endişelendiren Veriler ve Sonuçlar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Ağında Endişelendiren Veriler ve Sonuçlar

Bitcoin Ağında Endişelendiren Veriler ve Sonuçlar

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Süreç devam ederken günlük mayınlı ortalama bloklar %60 oranında düşüş yaşanma aşamasında özel olarak Bitcoin ağında da endişe yaratmaya yönelebilir.

Bitcoin ağında endişelerin yaşanmasının yanında hash rate’ı, Mayıs ayının 2021 yılında yüksek seviyesinde görülen durumların yanı sıra %50 düşüş yaşandı. Ayrıca Aktif Bitcoin adreslerinin sayısında da 2019’da en son görülen seviyelere kadar da düşüş görüldü

Çin’deki Çöküşün Ortasında Bitcoin Ağındaki Değişiklikler

Çin’deki Çöküşün Ortasında Bitcoin Ağındaki Değişiklikler
Çin’deki Çöküşün Ortasında Bitcoin Ağındaki Değişiklikler

Çin’in geçen ay kripto para madencilerine yönelik kurduğu son baskılara gör denizaşırı yerler için büyük bir madencilik operasyonları göçüne neden olduğundan bunun, geçen haftalarda 30.000 doların altına kadar düşü yaşayan Bitcoin fiyatı üzerinde ciddi bir etki yaşandı. Son Çin baskısı altında, Bitcoin ağında da on-chain aktivitesi, çok yıllı kilometre taşları ile ulaşım sağlayarak önemli ölçüde değişiklik yaşadı.

Günlük Mayınlı Ortalama Bloklar %60 Oranında Düştü

27 Haziran Pazar gününün ilk saatlerinde, gün boyunca sadece 58 blok basım yapıldı ve bu, her gün basılan ortalama 144 bloktan %60 gibi düşük devasa bir rakama kadar düşüş yaşadı. Diğer bir yandan geçen ay içerisinde Mayıs ayında 70 milyon dolar olan günlük ortalamayla BTC madenci gelirlerinde %80’lik bir düşüş varken şu ana kadar madenci gelirlerinde günde sadece 12,8 milyon dolar belirlendi. On-chain veri sağlayıcı Glassnode ayrıca şunları bildiriyor:

“Bu, Çin’in madencilik baskısını takiben Bitcoin’in hash rate’ının sarsılmasının bir sonucu. Endüstriyel madencilik çağında hash rate’daki en büyük düşüş. Bugün itibariyle madencilik zorluğunun bu Cuma yaklaşık %25 düşmesi bekleniyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir