Bitcoin Ajandası

Bitcoin Analizi: Ana Destek Seviyesi Kırıldı! Beklenen Önemli Seviyeler Neler?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Analizi: Ana Destek Seviyesi Kırıldı! Beklenen Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin Analizi: Ana Destek Seviyesi Kırıldı! Beklenen Önemli Seviyeler Neler?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Uzmanların Bitcoin Analizi Yatırımcılar İçin Önemli!

Büyük bir yatırımcı kitlesine ve dolayısıyla piyasa değerine sahip olan Bitcoin’in piyasalardaki hareketliliği çok konuşuluyor. Üstelik uzmanların Bitcoin analizi de yatırımcılar açısından önemli bir husus olarak değerlendiriliyor.

Uzmanların Bitcoin Analizi Yatırımcılar İçin Önemli!
Uzmanların Bitcoin Analizi Yatırımcılar İçin Önemli!

Mevcut piyasalarda BTC fiyatı 46 bin 500 ve 46 bin 400 dolar seviyesinin üzerinde tutunabilmek için vermiş olduğu büyük mücadelenin ardından daha fazla direnemeyerek düşüş göstermeye başladı. 44 bin 470 dolar seviyesindeki dipten başlayarak 48 bin 200 dolar seviyesinde zirveye ulaşan yukarı yönlü seyrin yüzde 50 Fib izleme seviyesinin altında kesin bir hareket olarak gözlemlendi. BTC ayıları fiyatı 45 bin 500 dolar düzeyinin ve 100 saatlik basit ortalamanın altına çekmeyi de başardı.

Diğer yandan BTC/USD paritesinin saatlik grafiğini incelediğimizde 46 bin 800 dolar civarındaki destekle ciddi bir kırılma noktasının altında bir kırılma yaşandığı ortada. Şimdilerde 44 bin 470 dolar düzeyindeki dipten 48 bin 200 dolarlık zirve hareketinin yüzde 76.4 Fib geri çekilme düzeyinin altından işlem görüyor.

Bitcoin Yükselişi Mümkün mü?

NewsBCT analistlerinden Aayush Jindal’a göre Bitcoin’in 44 bin 450 dolar düzeyindeki desteğin üstünde tutunmayı başarması durumunda yukarı yönlü bir düzeltme gerçekleştirmesi mümkün olabilir. Yükseliş yönündeki anlık direnç 45 bin 500 dolar düzeyine yakın konumda. Sonraki büyük direnç seviyesiyse 45 bin 800 dolar olurken, bu seviyeler için en büyük engel bir önceki kırılma seviyesi olan 46 bin 350 dolar civarı olarak görülüyor. Bunun üzerindeki bir hareketin yükseliş trendini tetikleyebileceği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir