Bitcoin Ajandası

Bitcoin Artışı Nasıl Gerçekleşir? Uzmanlara Göre O Haber Sonrası Bitcoin Artacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Artışı Nasıl Gerçekleşir? Uzmanlara Göre O Haber Sonrası Bitcoin Artacak!

Bitcoin Artışı Nasıl Gerçekleşir? Uzmanlara Göre O Haber Sonrası Bitcoin Artacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Türkiye’nin en önemli kripto para analistlerinden biri olan Bozokcoin, Terra ve Bitcoin’de yaşanan büyük düşüş hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarını Twitter hesabı üzerinden gerçekleştiren ünlü analist, beklenen bir haber sonrasında Bitcoin artışının gerçekleşebileceğini, hatta 33 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini ifade etti.

Bitcoin Artışı O Haber Sonrasında Gerçekleşecek

Bitcoin Artışı O Haber Sonrasında Gerçekleşecek
Bitcoin Artışı O Haber Sonrasında Gerçekleşecek

Kırmızı çizgilerin hâkim olduğu kripto para piyasalarıyla alakalı olarak güncel değerlendirmelerini aktaran analist Bozokcoin, LUNA’nın son 1 ayda, özellikle de 1 hafta içerisinde yaşamış olduğu büyük çöküşten bahsetti. Mevcut şartlar altında Bitcoin’in stabil hale geldiğini ancak altcoinlerin çöküş yaşandığını dile getiren analist, Luna’nın stabil coin’i UST’nin ABD dolarına sabitlenmesi gerekirken 1 doların altına gerilediğine dikkat çekti.

LUNA’nın gösterdiği bu değer kaybında birçok yatırımcının kaldıraçlı işlem açtığı, dolayısıyla diğerlerinin ciddi kayıplar yaşadığını da ifade etti. Bu alanda gelebilecek bir kurtarma haberinin ardından LUNA’nın yükselişe geçebileceğini söyleyen Bozokcoin, bu gibi olumlu haberler sayesinde Bitcoin artışının da söz konusu olabileceğini, üstelik 33 bin dolara kadar çıkabileceğini ekledi. Haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı 31 bin 300 dolar bandında seyrediyor.

LUNA Kurtarma Planı Hakkında Açıklama Yaptı

Medyada yer alan haberlere göre Luna Vakfı, satabil coin UST’yi desteklemek ve kurtarmak amacıyla çeşitli kaynaklardan fon taahhüdü aldı. UST hafta başlangıcında 0.60 dolara kadar gerileme gösterirken, normal şartlarda bu coin’in fiyatının ABD dolarına sabitlenmesi planlanıyor.

Elde edilen bilgilere göre Vakıf, piyasanın en önemli yatırım şirketleri ve piyasa yapıcılarından yeni bir sermaye toplamayı hedefliyor. Henüz müzakere aşamasında olan görüşmelerde, yatırımcılara yüzde 50 indirimle LUNA sahibi olma fırsatı sunulacağı, fakat bu tokenların iki senelik vesting programına dahil edileceği iddia ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir