Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ayı Sezonunun En Karanlık Dönemini Yaşıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Ayı Sezonunun En Karanlık Dönemini Yaşıyor!

Bitcoin Ayı Sezonunun En Karanlık Dönemini Yaşıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Zincir üstü veri platformu Glassnode, Bitcoin’de yaşanan sert düşüşün değerlendirildiği yeni bir rapor yayınladı. Söz konusu raporda Bitcoin ayı sezonunun derin ve zifiri karanlık bir dönemde olduğu ifade edildi. Ayrıca uzun vadeli yatırımcıların ciddi ölçüde zarar gördüğünden de bahsedildi.

Bitcoin, 2022 yılının en dip seviyesini gördüğü bugün 23 bin doların da altına kadar geriledi. Böylelikle ayı sezonunun en kötü döneminden geçtiğini gösterdi. Glassnode haftalık raporunda BTC ile alakalı son derece kritik ve birçoğu olumsuz olan yorumlar yer aldı.

Bitcoin Ayı Sezonunda Kaos Başladı

Bitcoin Ayı Sezonunda Kaos Başladı
Bitcoin Ayı Sezonunda Kaos Başladı

Zincir üstü veri platformu Glassnode’un raporunda BTC fiyatının son 1 yılın en dip seviyesine ulaştığı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeniden koas dolu bir haftaya başladığı belirtildi. Hafta başında 31 bin 600 dolarlık bir açılışın ardından bu seviyeyi kaybeden BTC’nin yüzde 8.6’lık enflasyon ve 2-10 yıllık tahvil getirilerinde ters yöne seyri gibi makro piyasanın karşı yöndeki rüzgarlarıyla değer kaybetmeye devam ettiği ifade edildi. Üstelik bu gibi faktörler sebebiyle BTC’nin son 11 haftanın 10’unu kırmızı mumla kapattığına da dikkat çekildi.

Haftalık raporunda mevcut durumda devam eden ayı sezonunun en dip ve en karanlık döneminden geçildiğini söyleyen Glassnode, uzun vadeli yatırımcıların bu süreçten ciddi ölçüde zarar görmeye başladığını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir