Bitcoin Ajandası

Bitcoin Balina Hareketlerinde 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Girişi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Balina Hareketlerinde 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Girişi!

Bitcoin Balina Hareketlerinde 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Girişi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Her zaman gündemdeki yerini koruyan Bitcoin balina hareketleri de borsadaki değişimlere göre farklı bir yol izleyebiliyor. Borsadaki stablecoin hareketliliği sonrasında balinaların izleyeceği strateji, iyi bir piyasa analizi ile tespit edilebilir.

CryptoQuant’ın gönderisine göre merkezi borsalar 222 milyon dolarlık bir stablecoin girişi gördü. Stablecoin girişlerinin artış göstermesi, Bitcoin‘in düşüş gösteren fiyatı ile aynı döneme denk geliyor. Bitcoin balina hareketleri bu durum karşısında nasıl bir yol izleyecek, sorusu çokça araştırılıyor.

Bitcoin Balina Hareketleri Nasıl Yol İzleyecek?

Bitcoin Balina Hareketleri Nasıl Yol İzleyecek?
Bitcoin Balina Hareketleri Nasıl Yol İzleyecek?

Stablecoin girişlerinde düşüş olduğunda bu durum, trader’ların satın alımdan kaçındığına işaret edebilir. Bu neden ile piyasaya giriş yapmadan önce volatilite seviyesini görmek isteyeceklerdir.

Döviz rezervi, 222 milyon dolarlık stablecoin girişi ile birlikte yükseliş elde etti. Borsa rezervleri, borsalardaki toplam token miktarını göstermesi açısından bu neden ile değerinde bir artış görülmesi normal bir durumdur. Yaşanan gelişme karşısında Bitcoin balina hareketleri nasıl bir seyir edecek, biraz da piyasayı izleyerek ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Stablecoin girişinin artması, Bitcoin’in düşüş yaşadığı bir döneme rastladığından bu girişlerin önemli olduğu söylenebilir. Dipten satın alım yapmak isteyen balinaların ve kurumsal yatırımcıların bu metriğin yükselmesinde büyük bir payı bulunduğu düşünülüyor.

Borsa Girişi Nedir?

Kişisel sanal cüzdanlardan merkezi borsalara giren stabilcoin miktarını gösteren bir gösterge borsa girişini tanımlar. Bu metriğin değerinin yükselmesi, daha fazla yatırımcının Bitcoin ve diğer kripto varlıkları satın almak için paralarını borsalara yatırdığı anlamına gelmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir