Bitcoin Balina Hareketlerinde 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Girişi!

Bitcoin Balina Hareketlerinde 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Girişi!

Haberler
Ağustos 18, 2021 tarafından Esra Yılmaz
78
Zincir üstü veriler, borsalarda 222 milyon dolarlık büyük stablecoin girişlerine işaret ediyor. Bu durumda kripto varlık olan balinaların düşüşü değerlendirebileceği yorumuna neden oluyor. Durum karşısında Bitcoin balina hareketleri nasıl bir yol izleyecek merak ediliyor.
Bitcoin Balina Hareketlerinde 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Girişi!

Her zaman gündemdeki yerini koruyan Bitcoin balina hareketleri de borsadaki değişimlere göre farklı bir yol izleyebiliyor. Borsadaki stablecoin hareketliliği sonrasında balinaların izleyeceği strateji, iyi bir piyasa analizi ile tespit edilebilir.

CryptoQuant’ın gönderisine göre merkezi borsalar 222 milyon dolarlık bir stablecoin girişi gördü. Stablecoin girişlerinin artış göstermesi, Bitcoin‘in düşüş gösteren fiyatı ile aynı döneme denk geliyor. Bitcoin balina hareketleri bu durum karşısında nasıl bir yol izleyecek, sorusu çokça araştırılıyor.

Bitcoin Balina Hareketleri Nasıl Yol İzleyecek?

Bitcoin Balina Hareketleri Nasıl Yol İzleyecek?
Bitcoin Balina Hareketleri Nasıl Yol İzleyecek?

Stablecoin girişlerinde düşüş olduğunda bu durum, trader’ların satın alımdan kaçındığına işaret edebilir. Bu neden ile piyasaya giriş yapmadan önce volatilite seviyesini görmek isteyeceklerdir.

Döviz rezervi, 222 milyon dolarlık stablecoin girişi ile birlikte yükseliş elde etti. Borsa rezervleri, borsalardaki toplam token miktarını göstermesi açısından bu neden ile değerinde bir artış görülmesi normal bir durumdur. Yaşanan gelişme karşısında Bitcoin balina hareketleri nasıl bir seyir edecek, biraz da piyasayı izleyerek ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Stablecoin girişinin artması, Bitcoin’in düşüş yaşadığı bir döneme rastladığından bu girişlerin önemli olduğu söylenebilir. Dipten satın alım yapmak isteyen balinaların ve kurumsal yatırımcıların bu metriğin yükselmesinde büyük bir payı bulunduğu düşünülüyor.

Borsa Girişi Nedir?

Kişisel sanal cüzdanlardan merkezi borsalara giren stabilcoin miktarını gösteren bir gösterge borsa girişini tanımlar. Bu metriğin değerinin yükselmesi, daha fazla yatırımcının Bitcoin ve diğer kripto varlıkları satın almak için paralarını borsalara yatırdığı anlamına gelmektedir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle