Bitcoin Ajandası

Bitcoin Balinalarından İlginç Hamle! BTC Fiyatı Nereye Gidecek?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Balinalarından İlginç Hamle! BTC Fiyatı Nereye Gidecek?

Bitcoin Balinalarından İlginç Hamle! BTC Fiyatı Nereye Gidecek?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin Balinaları 4 Bin İşlem Gerçekleştirdi

Kriptop piyasasında yatırımcıların hareketlerini inceleyen analiz şirketi Santiment, halihazırda Bitcoin’in kararlı bir şekilde büyük hacimli işlem arzını kaydettiğini tespit etti. Şirket verilerine göre Bitcoin balinaları, pazartesi-cuma günleri arasında 1 milyondan fazla değere sahip olan 4 bin işlem gerçekleştirdi. Hafta sonuysa işlem sayısında gerileme görülürken, trendin Bitcoin fiyatının Nisan ayı düşüşünden geri getirecek bir artışın söz konusu olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin Balinaları 4 Bin İşlem Gerçekleştirdi
Bitcoin Balinaları 4 Bin İşlem Gerçekleştirdi

Verileri kripto piyasasında önemli bir yere sahip olan Santiment, paylaşmış olduğu bir grafikle söz konusu çıkarımları destekliyor. Grafiğe göre balinaların ocak ayında gerçekleştirdiği işlemlerle BTC fiyatı dibi görmüş gibi görünüyor. Aynı şekilde farklı bir balina işleminin artış göstermesi, geçtiğimiz ay yerel fiyatın en üst seviyesine işaret ediyor. Verileri genel olarak değerlendirdiğimizde ise artan balina işlemleri piyasa açından bir yükseliş trendi olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı Makroekonomik Baskılarla Mücadele Ediyor

Kripto analistlerinden Credible Crypto’a göre BitFinex piyasasında işlem gerçekleştiren Bitcoin balinaları agresif bir tavır sergiliyor. Aynı şekilde kaynağı belli olmayan başka bir balina şubat ayının sonundan beri her gün neredeyse 1 milyon dolar değerinde BTC’yi cüzdanına eklemeye devam ediyor. Diğer yandan Luna Foundation Guard (LFG) en büyük 20 BTC balinadan biri olmak için varlıklarını 100 milyon dolar değerinde BTC ile artırdı.

Balina aktivitelerinin artmasına rağmen BTC fiyatı 40 bin doların altına çekildi. Piyasa analistleri BTC’deki bu değer kaybının enflasyon endişelerinin artmasıyla ilişkili olduğunu düşünüyor. Oanda kıdemli analistlerinden Edward Moya yükselen oranların piyasalardan riskten kurtulma hissiyatına neden olduğunu, dolayısıyla Bitcoin’in bu baskı karşısında mücadele ettiğini belirtiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir