Bitcoin Ajandası

Bitcoin Balinası 9 Yıl Aradan Sonra Hareketlendi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Balinası 9 Yıl Aradan Sonra Hareketlendi!

Bitcoin Balinası 9 Yıl Aradan Sonra Hareketlendi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünden itibaren BTC fiyatında yaşanan değer kaybı birçok balinayı tetikledi. Bu süreçte 9 yıldır pasif durumda olan bir Bitcoin balinası da 6 binden fazla Bitcoin’i harekete geçirdi.

Bitcoin Balinasının Hareketi Dikkat Çekti

Bitcoin Balinasının Hareketi Dikkat Çekti
Bitcoin Balinasının Hareketi Dikkat Çekti

Bir haftayı aşkın süredir 30 bin dolar bandında işlem gören lider kripto para birimi, değer kaybetmeye başladı. Kısa bir süre içerisinde yüzde 6,25 oranında kayıp yaşayan varlık, kripto para piyasalarında endişe yaratmıştı. Yaşanan bu düşüşün sebepleri incelendiğinde Bitcoin hareketleri dikkat çekiyor. Fiyattaki kısa süreli düşüşün öncesinde büyük ölçekli bir Bitcoin transferi gerçekleşti. Bu süreçte en dikkat çeken şeyse 9 yıldır pasif olan bir cüzdanın 6 bin 71 adet BTC’yi transfer etmesi oldu.

Belli bir süredir stabil bir şekilde seyreden Bitcoin, kritik bir yol ayrımına ulaşmıştı. Gerek teknik gerekse temel analiz açısından kritik bir seviye olan 30 bin dolar seviyesi, dün gelen sert bir fiyat hareketinden sonra terk edildi. 29 bin doların altına gerileyen varlık, bahar esintisinin oluştuğu piyasalarda paniğe neden oldu.

Tasfiye Oranı Büyük Ölçüde Arttı

Bitcoin’in bu anlık fiyat hareketinin ardından birçok kripto para verisinde olumsuzluklara rastlandı. Ağırlıklı olarak tasfiye verileri incelendiğinde, BTC taraflı işlemlerde inanılamayacak derecede kripto yatırımcısının tasfiye olduğu ve bu tasfiye oranının ciddi ölçüde artış gösterdiği gözlemlendi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir