Bitcoin Balinası Yedi Yılın Ardından Harekete Geçti

Bitcoin Balinası Yedi Yılın Ardından Harekete Geçti

Haberler
Mart 17, 2021 tarafından Esra Yılmaz
257
Günümüz değeri ile yarım milyar dolara karşılık gelen Bitcoin, 7 yıllık pasif hareketinin ardından hareket haline geçti, piyasada dikkat çekti.
Bitcoin Balinası Yedi Yılın Ardından Harekete Geçti

Toplam değeri yarım milyar doları aşan Bitcoin, 7 yıllık süre zarfında hareketsiz kalmıştı. Pasif bitcoin, 7 yılın ardından harekete geçerek piyasaya dahil oldu. Dailyhodl merkezli habere göre, belirtilen hareketsiz BTC topluluğu, haberin oluşturulduğu sırada toplam 570 milyon dolar değerine karşılık gelen 10 bini aşkın Bitcoin’den meydana geliyordu. Blockchain veri izleme botu BTCParser de, bahsi geçen Bitcoin’in 11 Ağustos 2013 tarihinden bu yana iki farklı cüzdanda saklandığını doğruladı. İki cüzdanda, ayrı ayrı 5000 BTC saklandı.

Bitcoin Balinası Yedi Yılın Ardından Harekete Geçti
Bitcoin Balinası Yedi Yılın Ardından Harekete Geçti

Toplam 27 İşlem Yapıldı

2013 yılına kadar toplamda 27 işlemin yapıldığı ilk cüzdan, kaynağı henüz doğrulanamayan bir cüzdana toplamda 5000 BTC aktarımı yaptı. Diğer cüzdanda ise yine 2013 yılına kadar toplam 28 işlem yer alırken, bu cüzdandan yine doğrulanamayan başka bir cüzdana 5 bin BTC taşındı.

Eski Bir Balinaya Ait Olabilir

Tarihsel bazda bakıldığında aynı tarihlerde ve aynı miktarlarda kripto para transferinin yapılması, 10 bin Bitcoin’in eski bir balinaya ait olabileceği şeklinde değerlendirildi. Bunun yanı sıra, 11 Ağustos 2013 tarihinden bu yana 10 bin TC de işlemsiz kaldı. Hali hazırda BTC’yi elinde tutan yeni cüzdanların, alım satım işlemi için piyasada mevcut bir kripto kuruluşu ve borsa ile çalışma halinde olmadığı da açıklandı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle