Bitcoin Bir Önemli Seviyeyi Daha Kırdı

Bitcoin Bir Önemli Seviyeyi Daha Kırdı

Haberler
Mart 11, 2021 tarafından Esra Yılmaz
42
Bitcoin traderları, günden güne yükselen Bitcoin borsası ile son olarak 57 bin dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini hedef haline getirmeye başladı.
Bitcoin Bir Önemli Seviyeyi Daha Kırdı

Bitcoin’in 57 bin dolar seviyesini aşması ile beraber eş zamanlı olarak pek çok kurum da lider kripto birimine yönelimini artırdı. Son saatler içerisinde 58 bin doları aşarak 20 Şubat tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmayı başaran lider kripto para birimi, 57 bin 100 dolara kadar yükseldi. Yükseliş dalgası ile beraber yatırımcılar da işlerin boğalar lehine değiştiğini ortaya koyarken, Bitcoin’in yeni hedefi için koşuya çıktığı düşünülüyor.

Bitcoin Bir Önemli Seviyeyi Daha Kırdı
Bitcoin Bir Önemli Seviyeyi Daha Kırdı

Yüzde 6’dan Fazla Artış

Son günlerdeki hareketleri ile beraber bakıldığı zaman Cointelegraph Markets ve TrandingView üzerinden gelen veriler ışığında, Bitcoin yüzde 6,5’ten fazla bir yükseliş yaşadı. 52 bin 998 dolar ile başlayan süreç, yaşanan artış ile beraber 57 bin dolara kadar gelinmesini sağladı. Yukarı yönlü hareketler çerçevesinde çıkışın başlaması, 250 milyon dolarlık hisse satın alım haberi ile Grayscale Bitcoin Trust oldu.

Genel İlgi Artıyor

Bitcoin’e karşı olan ilgi günden güne yükselirken, kurumsal yatırımcılar da hamlelerini artık lider kripto para biriminden yana kullanmaya başladı. Bunun yanı sıra 60 bin dolar seviyesini hedefleyen Bitcoin kadar, diğer altcoinler de Bitcoin’in çıkışını takip ederek kendi bünyelerinde yükseliş yaşamayı sürdürüyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle