Bitcoin Ajandası

Bitcoin Bloomberg’in ETF Haberi ile Aniden Yükseliş Gördü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Bloomberg’in ETF Haberi ile Aniden Yükseliş Gördü!

Bitcoin Bloomberg’in ETF Haberi ile Aniden Yükseliş Gördü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin ETF haberi sonrasında piyasa değerinin üzerinde en büyük kripto para, Bitstamp üzerinden 59 bin 821 doları görürken Binance’te ise 59 bin 800 dolara kadar yükseliş gördü.

Konuyu bilen kaynaklardan elde edilen ETF haberi ile Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dayalı ETF ürünlerinin SEC’den bir engelle karşılaşmayacağı belirtildi. SEC’nin resmi Twitter hesabından dün paylaştığı bir tweet üzerinden de ETF onayı olasılığı artmıştı. Ancak atılan tweet’te yatırımcılar, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri üzerinden işlem yapan fonlara yatırım yaparken dikkatli olmaya çağrılmıştı.

ETF Haberi ile Aniden Yükseliş

ETF Haberi ile Aniden Yükseliş
ETF Haberi ile Aniden Yükseliş

Benzer tweet’ler üzerine SEC tarafından daha önce birkaç kez daha paylaşım yapıldığı belirlendi ve bunlardan biri, Bitcoin’le ilişkili bir fon piyasaya sürülmeden hemen önceydi. Bloomberg’in uzman ve tanınan ETF analisti Eric Balchunas da SEC’den gelen bu açıklama sonrası, ETF onay ihtimalini yüzde 85’e çıkardıklarını ifade ederek güncel yüzdeyi söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler, önceki aylarda Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı Bitcoin ETF başvurularının incelenmeye alındığını bildirmişti.

Bitwise’dan Direkt Bitcoin’e Endeksli ETF Başvurusu Gelmişti

Daha önceki dönemlerde yaşanan olaylara bakıldığında 2 gün önce ARK Invest ile 21Shares şirketleri Bitcoin vadeli sözleşmelerine sayalı bir ETF başvurusunda bulunmuştu. Kripto para varlık yatırım şirketlerinden bir olan Bitwise da vadeli ETF başvurusu sonrasında dün de direkt Bitcoin fiyatına dayalı bir ETF başvurusunda bulunduğunu da açıklamışlardı.

Bitcoin fiyatında endekslenmiş bir borsa yatırım fonu üzerine vadeli sözleşemeye dayalı olana göre çok daha iyi ve yatırım yapılabileceği olduğunu belirtmiştir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir