Bitcoin Ajandası

2024'ün Sonuna Kadar Bitcoin Boğa Koşusu Yok!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 2024’ün Sonuna Kadar Bitcoin Boğa Koşusu Yok!

2024’ün Sonuna Kadar Bitcoin Boğa Koşusu Yok!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1698 0

Huobi kurucu ortağı Du Jun, 2024’ün sonuna veya 2025’in başına kadar başka bir Bitcoin boğa piyasası olacağına inanmıyor.

CNBC’ye hafta sonu yaptığı konuşmada, geçmiş piyasa döngülerine bakılırsa, yaklaşık üç yıl boyunca başka bir döngü olmayabileceğini söyledi. Eklemeden önce “şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız” dedi:

“Bu döngünün ardından, Bitcoin’de bir sonraki Bitcoin boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak.”

Bitcoin Boğa Koşusu Yok!

Bitcoin Boğa koşusu Yok!
Bitcoin Boğa koşusu Yok!

Jun, Bitcoin piyasa döngülerinin hepsinin yarılanma olaylarına yakından bağlı olduğuna inanıyor. Fiyatlar, önceki döngülerde Bitcoin yarılanmasını takip eden yılda yeni bir boğa koşusuna yükseldi. Bir sonraki yarılanma şu anda 4 Mayıs 2024’te 803 gün içinde planlanıyor. Bu nedenle, tarih tekerrür ederse, 2024’ün sonları kripto pazarları için tekrar kalkış zamanı olabilir.

Madenciler için blok ödüllerinin yarıya indirilmesi, onu mevcut 6.25 BTC’den blok başına 3.125 BTC’ye düşürecek. Mayıs 2020’de gerçekleşen önceki yarılanmanın ardından , aynı yılın Ekim ve Kasım aylarına kadar çok az piyasa faaliyeti vardı. Aralık ortasına kadar, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi aşılmıştı.

Bununla birlikte, mevcut piyasa döngüsü öncekilerden farklıdır, ancak daha etkili faktörler vardır ve artık kurumsal yatırımcılar ve borsada işlem gören ürünler söz konusudur. Jun, tahminlerde bulunmanın artık o kadar kolay olmadığını onayladı:

“Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı da etkileyebilecek pek çok başka faktör var – savaş dahil jeopolitik meseleler veya son zamanlardaki Covid gibi…”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de ayı piyasaları hakkında konuşuyor ve birçok geliştiricinin başka bir kripto kışını memnuniyetle karşılayacağını söyledi. Yorumları, 20 Şubat’ta sona eren ETHenver etkinliğinde geldi.

“Kriptoya derinden giren ve özellikle bir şeyler inşa eden insanların çoğu, ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor” dedi.

Geri Çekilmiş Kripto Piyasaları

Kripto piyasaları şu anda Kasım ayının ortasındaki zirvesinden yaklaşık %38 aşağıda ve önceki ayı piyasaları devam ederse çok daha fazla düşebilirler. Bitcoin ‘korku ve açgözlülük’ Endeksi hala 25 değerinde ‘aşırı korku’ okuyordu.

CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada, çoğu büyük kripto tokeni gün içinde yatay işlem görüyordu ve toplam kapitalizasyon 1.87 trilyon dolar civarındaydı.

Bitcoin 39.363 dolarda hala 40 bin doların altındaydı, ancak Ethereum 2.750 dolardan işlem yapmak için biraz geri çekildi. Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Shiba Inu (SHIB) günde %6-8 değer kazandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir