Bitcoin Ajandası

Bitcoin Boğa Koşusuna Hazır: Terra’nın Çöküşü Öncesindeki Seviyesine Yakın!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Boğa Koşusuna Hazır: Terra’nın Çöküşü Öncesindeki Seviyesine Yakın!

Bitcoin Boğa Koşusuna Hazır: Terra’nın Çöküşü Öncesindeki Seviyesine Yakın!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Uzun zamandır fud haberlerin etkisiyle olumsuz bir havaya sahip olan Bitcoin boğa koşusu için hazır gibi görünüyor. Özellikle de ETF başvurularından güç bulan lider kripto para biriminde boğa sesleri yükselmeye başladı.

2022 Mayıs döneminde Terra’nın çöküşü ve 2022 Kasım döneminde FTX’in iflas bayrağını çekmesi, kripto para piyasalarındaki çöküş için zemin hazırlamıştı. Bitcoin, piyasalarda konuşulan negatif haberlerin etkisiyle sert bir düşüş yaşamış ve kripto piyasasını da beraberinde sürüklemişti. 2022 yılında birçok altcoin tarihin tozlu raflarına gömülürken, 2023 yılıysa piyasalar açısından oldukça farklı geçiyor.

Regülatörlerin baskısı ve bu baskı ortamında kripto varlıkların dayanışması, kurumsalların kripto varlıklara yaklaşımı ve fud haberlerin tükenmesiyle beraber Bitcoin açısından parlak günler başlamış oldu. 2023 yılının ortasına ulaştığımızda BTC’de boğa sinyalleri geldiğini görüyoruz. Peki lider kripto para biriminde beklenen seviyeler neler?

Bitcoin Boğa Koşusu Başlayacağı Düşünülüyor

Bitcoin Boğa Koşusu Başlayacağı Düşünülüyor
Bitcoin Boğa Koşusu Başlayacağı Düşünülüyor

Lider kripto para birimi neredeyse 10 gündür yükseliş seyrini sürdürüyor. Söz konusu bu yükseliş, Blackrock’ın ETF başvurusunda bulunmasıyla başlarken, diğer kurumsal şirketlerin de başvurusuyla devam etti.

Bitcoin’in son 1 hafta içerisinde yüzde 16,39 ve son 1 ayda içerisinde yüzde 16,51 oranında yükseliş yaşadığı gözlemleniyor. Buna karşın geniş bir açıyla gözlemlendiğinde son 6 ay içerisinde yüzde 82,63 oranında değer kazanmış görünüyor.

Bitcoin’in bu yükselişi birçok kripto analisti ve yorumcusuna göre boğa tuzağı olarak değerlendirilse de birçok analist Bitcoin boğa koşusunun geldiğini düşünüyor.

Diğer yandan senaryolar ne olursa olsun lider kripto para birimi, halving sürecine odaklanmış durumda. Küresel regülatörler her altcoin’e bir menkul kıymet nitelendirmesi yapsa da BTC için emtia görüşü devam ediyor. BTC, dijital altın olarak tanımlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir