Bitcoin Ajandası

Bitcoin Borsa Çıkışları 5 Yılın En Yüksek Seviyesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Borsa Çıkışları 5 Yılın En Yüksek Seviyesinde!

Bitcoin Borsa Çıkışları 5 Yılın En Yüksek Seviyesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bitcoin borsa çıkışları 40.000 dolar seyrindeyken 28 Temmuz’da Çarşamba günü Bitcoin blok zincirleri 2016 yılından bu zamana kadar 5 yıl içinde tam olarak en büyük borsa çıkışlarında kayıp yaşadı.

Bitcoin borsa çıkışları takip edildiği durumda görülen borsa bakiyesi toplam olarak 60.000 TL’den fazla Bitcoin düşüş yaşadı. Bu durumda kesin olarak yükseliş görüldüğü kabul edildi çünkü arz konusunda bir kıtlık fiyatlarında daha da yükselme muhtemel oranda. Aynı zaman içinde bir de Bitcoin ağıyla etkileşim altında olan benzersiz varlıklarda sayı olarak geçiş hemen hemen haftada önemli ölçüde artış gösterdi. Blockchain veri sağlayıcı Glassnode’un bildirdiği gibi:

“Bitcon, geçen hafta Aktif Varlıklarda bir canlanma gördü ve günde 250 bin aktif varlıktan 325 bin aktif varlığa %30 artış gösterdi. Bu faaliyet derecesi, 2020 yılının 2. çeyreğinde BTC fiyatlarının 11.3 bin dolar civarında olduğu Temmuz 2020’de sürdürüldü.”

Bitcoin Borsa Çıkışları Sonrası Bireysel Birikimlere Devam

Bitcoin Borsa Çıkışları Sonrası Bireysel Birikimlere Devam
Bitcoin Borsa Çıkışları Sonrası Bireysel Birikimlere Devam

Bitcoin balinaları konsolidasyon işlemlerinin aşamasında bütün kaynaklardan birikim sağlanırken küçük yatırımcılarda da bu katkı artışı oldu. Santiment, Bitcoin için milyoner katman balina adresleri ile 100 ile 10.000 arasında kalırken BTC’nin toplam 9.19 birikimle yeni dönüm noktasında olduğunu açıkladı. Mayıs 2022’den bu zamana kadar da bu balina adreslerinden son 4 hafta içerisinde 130.000’i şaşırtan bir şekilde geçen 170.000 Bitcoin eklenemsi yapıldı.

Willy Woo Karidesler Boğa Piyasasında Önemli!

Diğer bir yandan ünlü piyasa analisti olan Willy Woo, küçük yatırımcılarda da boğa piyasası içerisinde devam etmesiyle birlikte çok önemli bir rol oynadığına inanarak en son güncellemede Woo şöyle yazmıştı:

“Her gün “sat”larını istifleyen karidesler tarafından emilen toplam kripto paraların bir ısı haritası. Görünürde bir işaret veya ayı piyasası yok. Karidesler = tüm adreslerinde 1 BTC’den az sahibi olanlar. Karidesler, boğa piyasasının orta ve geç aşamalarını kontrol eder.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir