Bitcoin Ajandası

Bitcoin Borsalardan Hızla Çekiliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Borsalardan Hızla Çekiliyor!

Bitcoin Borsalardan Hızla Çekiliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1668 0

Kripto para piyasalarında olan derin düzeltmelerin olmasına rağmen genel trend, büyük düzeltmelere göre yatırımcıların varlıklarını satmaya istekli olmadığı yönünde hızlıca ilerliyor. Amiral gemisi kripto para birimi üzerinde yaşanan ani fiyat artışının tam ortasında (şu anda 40.000 doların çok üzerinde işlem görüyor) Bitcoin borsalar üzerinden toplam 800 milyon dolar değerinde taşındığı gelen bilgiler içerisinde yer alıyor.

Bitcoin’in 40000 doları aşan ani fiyat artışında her seferinde denenen ve toparlanamayan kripto para piyasaları için (BTC’nin daha da düşmesine işaret eden önemli sayıda on-chain metrikler de vardı) oldukça sürpriz oldu.

Bitcoin Borsalardan Hızla Neden Çekiliyor!

Bitcoin Borsalardan Hızla Neden Çekiliyor!
Bitcoin Borsalardan Hızla Neden Çekiliyor!

Bu durum görülse dahi çoğunluk kripto piyasasındaki derin düşüşten kaynaklı olarak daha da derinleşeceği ve BTC’nin 30.000 doların altına doğru daha da düşeceği yönünde görüşleri bildirdi. Bu şartlar ele alındığına göre merkezi borsalar sürekli olarak rezervlerde kayıplarla karşı karşıya kaldı. Bu da traderların çoğunluğunda düşündüğü gibi aktif olarak satış yapmadığını dahi gösterdi.

Sektör için oluşan ilk olumlu işaret, Bitcoin ve diğer kripto paralar nötr veya pozitif bölgede işlem gördü. Bu aşamada borsada yer alan ve borsada oluşan kripto para birimlerinin çoğunluğundan “ayrışması” oldu. Borsalarda yaşanan bu çıkışlar piyasayı nasıl etkiler? Genellikle, negatif exchange akışı piyasa için iyi bir işaret olarak kabul edilir. Bunun nedeni ise büyük çıkışların olduğu dönemlerde satış baskısı, traderların ve yatırımcıların aktif olarak fonlarını merkezi veya merkezi olmayan borsalara taşıdıkları dönemlere kıyasla çok daha küçük olmasıdır.  

Bitcoin 41.983 Dolar İle 41.725 Dolardan İşlem Görüyor

BTC’de bulunan mevcut akışlar negatif kalır. Bitcoin’in son birkaç ayda gösterdiği olumsuz performansa rağmen piyasada çoğunluğunun varlıklarını satmayı dört gözle beklemediği sonucuna varılabilir. Basın zamanında ise Bitcoin 41.983 dolar ile 41.725 dolardan işlem görürken kripto para birimi, %0,72’de başka bir pozitif işlem günü gösteriyor. Daha öncesinde ise Bitcoin bir günde %12 artış yaşayarak birkaç saat içinde 37.100 dolardan 41.700 dolara sıçradı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir