Bitcoin Ajandası

Bitcoin Borsalarında Neler Oluyor? Alımlar Neden Durduruldu?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Borsalarında Neler Oluyor? Alımlar Neden Durduruldu?

Bitcoin Borsalarında Neler Oluyor? Alımlar Neden Durduruldu?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Sektörün öncü Bitcoin borsalarından biri olan Coinbase hazi hazırdaki piyasa şartları gereği işe alım sürecinin durdurulması sürecini uzattığını açıkladı. Çalkantılı olarak devam eden piyasa şartları Coinbase dışında Gemini gibi borsaların da işe alım süreçlerini durdurması konusunda zorlayacak gibi görünüyor.

Şartlar Bitcoin Borsalarını Zorluyor

Şartlar Bitcoin Borsalarını Zorluyor
Şartlar Bitcoin Borsalarını Zorluyor

Çalkantılı olarak seyreden kripto para piyasa şartları, Coinbase ve Gemini gibi Bitcoin ve altcoin borsalarının işe alım süreçlerini durdurmaya ya da değiştirmeye zorluyor. Söz konusu bu iki borsa tarafından yapılan blog açıklamalarında işe alım süreçlerinde yapılan değişikliklerin hali hazırdaki kripto kışı ve piyasa şartlarından kaynaklandığını ifade ediyor.

Coinbase halkla ilişkiler yöneticisi LJ Borck tarafından yapılan bu yazılı blog açıklamasında, borsanın işe alım sürecinde bazı kritik değişiklikler yapıldığı duyuruldu. Duyuruya göre mevcut piyasa şartları gereği işe alımlar bir süre daha durdurulurken, ayrıca onaylana bazı teklifler de iptal edilecek.

Diğer Borsalarda da İşçi Çıkarımları Devam Ediyor

Diğer yandan daha önce de açıklandığı üzere bir başka kripto para borsası Rain de pek çok çalışanını işten çıkarmaya ve maaşları düşürmeye başlamıştı. Yakın tarihte elde edilen bilgilere göre Brezilyalı borsa Mercado Bitcoin’in altındaki 2TM ve Meksikalı Bitso gibi borsalar da işten çıkarmalara devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir