Bitcoin Ajandası

Bitcoin Borsası Bitvavo Varlıklarına Erişemiyor!  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Borsası Bitvavo Varlıklarına Erişemiyor!  

Bitcoin Borsası Bitvavo Varlıklarına Erişemiyor!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Hollanda merkezli Bitcoin borsası Bitvavo, önemli bir açıklamada bulundu. Daha öncesinde ABD merkezli Digital Currency Group’ta kilitli olan likiditeye sahip olduğunu söyleyen borsa yetkilileri, kilitli olan varlıklarına erişemediğini duyurdu. Bilindiği üzer DGC likidite problemi yaşıyor. Dolayısıyla Bitvavo borsasını da bir likidite sorunu bekliyor olabilir.

Bitcoin Borsasının DGC’de Kilitli Varlıklarına Ulaşamıyor

İşte Kripto Piyasasının Hafta Sonu Gelişmeleri
İşte Kripto Piyasasının Hafta Sonu Gelişmeleri

Hollandalı Bitcoin ve altcoin borsası Bitvavo, cuma günü yaptığı açıklamasında Digital Currnecy Group’ta 290 milyon dolar değerinde kilitli varlığa sahip olduğunu açıkladı. Blog üzerinden yaptığı açıklamasında DCG’nin şimdilerde likidite krizi yaşadığını söyleyen borsa, sonuç olarak şirketin sorun çözülene kadar geri ödemeleri durdurduğunu belirtti. Bilindiği üzere DCG, FTX’in iflas başvurusundan sonra Kasım ayında para çekme işlemlerini durduran büyük kripto para şirketi Genesis Global Capital gibi çeşitli alt kuruluşlara sahip.

Bitvavo 290 Milyon Dolarlık Varlığının Peşinde

Sektörün öncü altcoin ve Bitcoin borsası olarak bilinen Bitvavo, Digital Currency Group’ta sakladığı 290 milyon dolar değerindeki kripto varlıklarına erişemeyeceğini duyurdu. DCG sözcüsü ile konuya ilişkin yanıtında Bitvavo’ya ait olan varlıkların Genesis Global Capital’de olduğunu belirtti. Üstelik şirketin sözcüsü, Bitvavo’dan açıklamasını düzeltmesini talep etti.

Kripto para borsası, kullanıcılarına staking hizmeti sunabilmek adına varlıklarını Genesis Global Capital platformuna transfer ettiğini belirtti. Bununla beraber şirket, erişim sağlayamadığı bu varlıkların genel ilerleyişini etkileyemeyeceğini de dile getirdi.

Kripto para şirketi, 1.6 milyar euro değere sahip olan dijital varlıkların 280 milyon euroluk bölümünü Genesis Global Capitel’e aktardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir