Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Önemli Çıkışlar Yaşanıyor!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Önemli Çıkışlar Yaşanıyor!

Haberler
Ağustos 3, 2021 tarafından Esra Yılmaz
80
CoinShares tarafından elde edilen verilere göre iki kripto para birimlerinde küçük girişler görülürken, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) önemli çıkışlar görülüyor.
Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Önemli Çıkışlar Yaşanıyor!

Cardano (ADA) ve XRP’de küçük girişler meydana gelirken diğer lider kripto para birimlerinden olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan önemli çıkışlar sonucunda dikketleri üzerine toplamayı başarıyor.

Cardano ve XRP değerinden takiple yapılan yatırım ürünlerinde 1.1 milyon dolara kadar ve 0,5 milyon dolarlık oranlarında küçük girişler görüldü ve çok varlıklı olan ürünler arasında da geçtiğimiz haftalarda 7.5 milyon dolarlık değerlerde kayıp yaşandı. Bu arada da lider kripto para birimlerinden olan Bitcoin ve Ethereum için oranlarda önemli çıkışlar görülüyor.

Bitcoin ve Ethereum Fonlarında Önemli Çıkışlar

Bitcoin ve Ethereum Fonlarında Önemli Çıkışlar
Bitcoin ve Ethereum Fonlarında Önemli Çıkışlar

Öncü kripto birimi olarak üst üste dördüncü haftalarda toplamda 19.7 milyon civarında çıkış kaydederek kurumlarda Ethereum alımları tam olarak 9,5 milyon dolar azalttı. Özellikle de son zamanlarda Bitcoin ve Ethereum fonları ile uygulanan çıkış dizilerinden önemli fiyatlarda toparlanma içindeyken geldi.

Bitcoin kısa zamanda günlük grafikler üzerinden arka arkaya sekiz yeşil mum kaydı yaparak 2013 tarihinden bu yana en uzun yükselişle çizgide bulunuyordu. Ethereum ise üst üste sıralama ile 13 günlük elde ettiği kazançla daha da etkileyici bir geri dönüş imkanı elde etti.

Dijital Varlık Ürünleri Kapsamında Veriler Gözden Kaçmadı

İki kripto parasında aşırı gergin süren rallilerde bir miktar baskı altında olmanın sonrasında Bitcoin 39.000 dolar altında düşüş yaşarken Ethereum 2.500 dolar seviyesinde koruma için mücadele gösteriyor.

Dijital varlık ürünleri kapsamında toplamda 28 milyon ABD Doları tutularıyla çıkış yaşıyor ve üçüncü haftada da çıkışlar devam ediyor. Geçen haftalarda görülen çıkışlarda kilit olan sektörde olumsuzluk hissiyatı ile varlık sınıflarında hala hakim olunduğu da gözden kaçmıyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle