Bitcoin Bu Ralliden Kazançlı Çıkabilir

Bitcoin Bu Ralliden Kazançlı Çıkabilir

Haberler
Mart 17, 2021 tarafından Esra Yılmaz
27
Bitcoin fiyatı, kısa bir süre içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düşüşe geçmişti.
Bitcoin Bu Ralliden Kazançlı Çıkabilir

Bitcoin ABD doları karşısında değerini kısa bir süre önce 60 bin doların üzerine çıkarmayı başararak tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı. Fakat en değerli kripto varlığı, yaşanan bu atılımın ardından büyük bir düzeltme yaşamaya başlayarak önemli bir gerilemeye maruz kalmıştı. Analistler, bu gerilemenin her zamankinden daha güçlü bir boğa rallisinin ilk adımı veya piyasanın aşırı genişlemeye maruz kalması ikileminde araştırma yapmaya devam ediyor. Bazı uzmanlar, bunun bir ralli başlangıcı olduğunu ifade ederken bazı kesimler de Bitcoin’in daha güçlü bir geri dönüş yapacağını dile getiriyor.

Bitcoin Bu Ralliden Kazançlı Çıkabilir
Bitcoin Bu Ralliden Kazançlı Çıkabilir

2017’de Daha Hızlı Katlandı

Konuyla ilgili olarak incelemelerini dile getiren trend analist CaseBitcoin, Bitcoin’in fiyatını iki katına çıkarma hızının 2017’ye göre çok daha yavaş olduğunu dile getirdi. 2017 yılında boğa sezonunun ardından Bitcoin’in fiyatı yalnızca 12 günde ikiye katlanmıştı. Şu anda yaşanan süreçte ise, Bitcoin fiyatını iki katına toplam 75 günde çıkardı.

Bitcoin Toparlanacak mı?

Analistler boğa sezonunun yatırım yapmak için şu anda daha geniş bir alana sahip olduğu dile getirirken, bazı yönleri ile de bu sezonki durum 2017 yılındaki süreç ile benzerlikler taşıyor. 2017’de Bitcoin’in fiyatı yüzde 40 oranı düşmeden önce kısa sürede iki katına yükselmişti. Bu kez de kısa süreli bir düşüşün ardından güçlü bir toparlanma beklentisi içinde olan analistler bulunuyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle