Bitcoin Ajandası

Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
25 0

Van de Poppe, Bitcoin bu seviyelere düşebilir diyerek bir açıklama öngörüsünde bulundu. 163.000 abonesine dün görülen piyasa düşüşüne yol açan olayları açıkladı. Ayrıca ABD hisse senetlerindeki düşüşe işaret etti.

Bu çöküşle birlikte Bitcoin bu seviyelere kadar düşüş sürdürebilir yorumundan 43.500’ü geri alamadan 42.400 doların altına indiğini belirten analist, bu kritik seviyelerde kaybıyla düşüş için daha da hızlandığı üzerine dikkat çekti. Düşüşe rağmen Van de Poppe, BTC’nin 40.000 doların altında daha da güçlü bir destek bulabileceğini öne sürdü ve Bitcoin’in hızla toparlanabileceği bir senaryo öngördü.

Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşüş Görebilir!

Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşüş Görebilir!
Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşüş Görebilir!

Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

“Ama aslında, biraz destek bulabileceğimiz o aralığa geri döndük… Yeşil bölge [yaklaşık 38.000 dolar], bir süredir iddia ettiğim bu çok önemli seviye. 40.700 dolara geri dönersek, oldukça hızlı bir şekilde geri sıçrayacağımızı düşünüyorum.”

Van de Poppe bunların üzerine bir de 38.000 dolardan bir kırılmanın kaçınılmaz olmadığı hususunda dikkatleri üzerine çekti. Söz konusu yeşil bölgenin altına düşüldüğü durumları belirtti. Ayrıca piyasa kapsamında olumsuz bir fiyat hareketine tanıklık edeceğini de bildirdi. BTC’de 30.000 doların test edileceğini kaydediyor.

Bence Long Pozisyon Alınmalı

Sonuç olarak Poppe, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

“Kısa vadeli sonuç, aşağıya doğru daha zayıf bir hareket yapmamızdır… bu da potansiyel olarak alıcıların pazarlara geri döndüğünü ve satıcıların gerçek ivmelerini kaybettiğini gösteriyor. Ama bu yönde sonuç çıkarılması için erken. Çıkaracağımız sonuç, 40.700 doları kaybettiğimiz ve bunu tekrar kırmamız gerektiğidir. Eğer yaparsak, buradaki tüm hareket [mevcut düşüş] sahte olacak ve 46.000 doları test edeceğiz… Pozisyon arıyor olsaydım, satın alırdım. Bence long pozisyon alınmalı, 40.700 dolar çok önemli ve bullish bir ayrım yaratıyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir