Bitcoin Ajandası

Bitcoin Çökerken Sadece O 5 Altcoin Yeşilde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Çökerken Sadece O 5 Altcoin Yeşilde!

Bitcoin Çökerken Sadece O 5 Altcoin Yeşilde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin çökerken piyasada yaşattığı bu durum genel kripto para piyasasını da etkiledi ve pek çok coin, düşüş yaşıyor gibi göründü. Ancak bu sırada, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan 5 altcoin, yeşil tahtada işlem görmeye başlayarak dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para piyasası, haftanın ilk günlerinde genel bir düşüş dalgası başlattı. Bunun ardından Bitcoin çökerken ve etkilendiğini gösterirken toplam kripto para piyasasının değeri 2,33 trilyon dolara düştü. Yüzde 4.6’lık bir kayıp sergileyerek yatırımcıları memnun edemedi. Ancak değer kazanan bazı altcoin’ler de oldu.

Bitcoin Çökerken En Çok Yükselen Altcoin Algorand (Algo)!

Bitcoin Çökerken En Çok Yükselen Altcoin Algorand (Algo)!
Bitcoin Çökerken En Çok Yükselen Altcoin Algorand (Algo)!

Değer kazanan bazı altcoin’ler arasında ilk sırada, Algorand oldu. ALGO, son 24 saat içerisinde yüzde 9.58 yükseliş gördü. Geçtiğimiz günlerde, Borderless Capital, Algorand ekosistemini desteklemek için 500 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. Algorand Vakfı tarafından yayına alınan bir blog yazısı aracılığıyla duyurulan sermayede yönelim sağlandı. Özellikle merkezi olmayan uygulamalara, likidite madenciliği hizmetlerine, borç verme, borçlanma, yield farming ve aynı zamanda NFT’lere odaklanacağı duyuruldu.

İlk sırada bulunan Algorand (ALGO) hakkında daaha detaylı bigi sahibi olmak için https://bitcoinajandasi.com/algorand-nedir/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

En çok yükselişe geçen ikinci coin, Basic Attention token (BAT) oldu. Uzmanlara göre, kripto traderları, büyük ihtimalle en iyi dijital varlıklarla kısmi olarak daha düşük pozitif korelasyonu nedeniyle BAT’a yoğunluk sağlandı. Veri izleyici Cryptowatch’a göre, Basic Attention Token ile Bitcoin arasında 30 günlük korelasyon katsayısı 0.24 ve Ethereum ile aynı değer 0.27 idi.

Pancakeswap Coin Yakımı Gerçekleştirecek

Yükselişe geçenler arasında üçüncü olarak merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler gibi pek çok sistemi destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformu olan Waves (WAVES) yüzde 4 kadar değer kazanarak adından söz ettirdi. Dördüncü sırada ise PancakeSwap (CAKE) yer aldı. PancakeSwap, otomatikleştirilen bir piyasa yapıcısıdır(AMM) – kullanıcıların token alışverişi yapmasına, farming yoluyla nakit girişi sağlamasına ve karşılığında ücret almasına olanak tanımaktadır. Merkezi olmayan bir finans (DeFi) uygulamasıdır. CAKE, bu hafta CAKE coin yakımını gerçekleştirecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir